test

Tronditëse/ Masakrohet gruaja shtatzënë, partneri dhe shoku i tij i çanë organin gjenital

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Tronditëse janë zbulimet që kanë dalë në dritë për vrasjen brutale të 41-vjeçares Gjeorgjia nga partneri i saj dhe një mik i tij.

Sipas hetimeve, dy personat i kishin zënë pritë gruas e cila ishte edhe shtatzënë, dhe sapo ajo shkeli në shtëpinë e partnerit të saj, e sulmuan dhe e vranë. Deri më tani dy të pandehurit po japin versione të ndryshme për atë që ka ndodhur pa mundur të bindin policinë.

Të dy pretendojnë se nuk kanë dashur ta vrisnin gruan, por ta grabitnin. Më konkretisht, shoku i partneres së 41-vjeçares tha se kishin vendosur ta grabisnin, por partneri i saj e vrau atë. Partneri i gruas nuk e pranon përfshirjen e tij në vrasje dhe thotë se donin të shkonin në shtëpinë e prindërve dhe për të marrë disa para.

Provat ndaj dy burrave janë të shumta dhe dolën nga një material i pasur video, nga kontrolli i bërë në shtëpinë e partnerit të gruas ku u gjetën ADN dhe gjurmët e gishtave, nga gjetja e provave të krimit si çarçafë dhe dysheku i krevatit me gjurmë gjaku pranë shtëpisë së autorit të dyshuar por edhe nga heqja e privatësisë telefonike.

Për sa i përket afatit kohor të vrasjes brutale, nga hetimet e policisë u zbulua se gjithçka ndodhi në orën 23:00 të natës së ndërrimit të viteve, kur 41-vjeçarja shkoi në shtëpinë e partnerit të saj 39-vjeçar.

Duke hyrë në banesë, 41-vjeçarja është sulmuar nga dy personat të cilët e kanë kapur me forcë dhe me kërcënimin e thikës i kanë vënë prangat dhe e kanë zënë gojën me shirit.

Ata më pas e çuan atë në dhomën e gjumit, ku i shkaktuan plagë të shumta me thikë në zonën e qafës së mitrës së majtë dhe të djathtë. Më pas ata morën një valixhe-bagazh në banesën ku e vendosën dhe më pas e çuan në një zonë me shkurre në Halkidiki.

Lexo edhe :  E rëndë në Kukës/ Gjendet i vetëvrarë me armë zjarri 75-vjeçari

Më pas janë kthyer në vendin e krimit, ku janë përpjekur të asgjësojnë gjurmët dhe provat e krimit, duke pastruar banesën dhe duke hedhur në mënyrë të njëpasnjëshme provat e krimit, si rrobat dhe sendet personale të viktimës, mjetet e ekzekutimit dhe dysheku i krevatit, në pjesë të ndryshme të Kalamarisë mbi të cilin u vra viktima.

Për të mashtruar autoritetet, pasi kanë kryer veprimet e mësipërme, kanë vendosur në shtratin e mësipërm një dyshek tjetër. Autorët pas vrasjes i kanë marrë viktimës 80 euro.

Më 2 janar, pak orë pas zhdukjes së 41-vjeçares, partneri i saj kishte bërë daljen e parë televizive duke u përpjekur të paraqiste skenarin që besonte se do të fshihte krimin.

“U zgjova në 9 të mëngjesit. Pashë që më ka dërguar mesazh se ka ardhur në shtëpi, se ka marrë ca lekë nga sirtari. Nuk mund ta di arsyen, Gjeorgjia më kërkonte gjithmonë para kur i duhej diçka. Ne ishim bashkë në shpenzimet e shtëpisë së saj. Më vonë kuptova se i mungonin edhe disa sende personale. Ajo nuk informoi askënd, madje as vajzën e saj”, tha partneri i Gjeorgjisë në atë kohë.

Tre ditë më vonë, ai këmbënguli se “E kam kërkuar në punën e saj, në vendin ku shkonim për kafe, kam kontaktuar me miqtë e saj. Me vajza që e njohin prej 40 vitesh. Ajo që kuptova nga miqtë e saj është se ata as që e dinin se ajo ishte shtatzënë”./O.S

Të fundit

Leonardo DiCaprio, xheloz për suksesin e Margot Robbie

Leonardo DiCaprio thuhet se e ka zili Margot Robbie. Siç dihet, filmi “Barbie” i Margot Robbie u vlerësua nga fansat...

Ky këngëtar pritet të jetë një nga banorët e Big Brother VIP Albania 4

Këngëtari i njohur Young Zerka, mund të jetë një nga banorët e edicionit të ardhshëm të “Big Brother VIP”. I ftuar së fundmi në...

Françeska Murati shtatzënë? Ish-banorja e BBVIP 3 sqaron të vërtetën

Ish-banorja e Big Brother Albania VIP 3, Françeska Murati është përfolur shumë për një shtatzëni të mundshme, e kjo për shkak të postimeve të...

Nuk keni për ta njohur/ Ylli i “Game of Thrones” transformohet për rolin e ri

Ylli i “Game Of Thrones”, Jack Gleeson, dukej i panjohur teksa bëri një shëtitje në Londër të mërkurën. Aktori, 32 vjeç, i cili luajti...

Kroaci-Itali, Dalic: Kam besim te skuadra, bëjmë ndeshje të madhe

Zlatko Dalic, tekniku i Kroacisë, u përgjigj pyetjeve të gazetarëve para ndeshjes me Italinë. “Ne jemi gati, të gjithë janë në formë, përveç Vidës që...

Lajme të tjera

Web TV