“Do t’ju mund më 25 prill”/ Rama-Fevziut: Ti je lideri i vërtetë i Partisë Demokratike

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeminstri Edi Rama u përfshi në një debat me gazetarin Blendi Fevziun duke i thënë këtij të fundit

Ndër të tjera Kryeministri i tha Fevziut se do ta mundë partinë e tij në zgjedhjet e 25 prillit.

Biseda mes tyre:

Rama: Unë dua ta trajtoj këtë situatë si një familje. Unë nevoja elektorale nuk kam. Unë më 25 prill, partinë tënde (i drejtohet Fevziut) do ta mund.

Fevziu: Se çfarë do mundësh ti, shko sqaron qytetarët shqiptarë. Të falësh gjoba para zgjedhjeve, të heqësh taksa, unë kam të drejtën time ta konsideroj elektorale. Mua nuk më mund dot. Ti mund Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin, po i munde.

Rama: Ti je lideri real në terren i madh i PD-së. Lideri i madh është ai lalës, ai tjetri është lideri virtual i PD.

Fevziu: Nuk të shpëton kjo puna e gallatave në zgjedhjeve.

Rama: Do t’ju mund më 25 prill. Problemi me gjobat, është që maskat do të qëndrojnë gjatë deri në dalje të dimrit. Tani, frika më e madhe është se çfarë do të sjellë gripi sezonal. Gjobat do të merren në faturën e dritat dhe nuk kanë mundësi të falen.

Edhe gjatë debateve të tjera televizive, Kryeministri Rama e ka cilësuar Fevziun si një gazetar shumë afër të djathtës.

Pa.Va/Fjala.al

 


Të fundit

Liverpool fiton pastër ndaj Norwich City, Milot Rashica debuton si titullar në Premier League

Liverpool nuk ka suprizuar në javën e parë të Premier League duke fituar pastër 0-3 në transfertën e Norwich. Golat...

Ambasadorja Kim takim me Kadarenë: Një nga mendimtarët më të mëdhenj në Evropë

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka zhvilluar sot një takim me shkrimtarin Ismail Kadare. Diplomatja amerikane ka publikuar një foto në rrjetet sociale, ku shfaqet...

Qeveria gjermane financon dy projekte në Cërrik, Balla: Ndihmojnë në përmirësimin e shërbimeve për të gjithë banorët e Cërrikut

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla deklaron se falë bashkëpunimit të shkëlqyer me Qeverinë Gjermane, përmes GIZ Albania po zbatohen në...

Të paktën 29 të vdekur deri më tani nga tërmeti 7.2 ballë i shkallës Rihter në Haiti

Haiti po shënon një ditë të errët për historinë e vendit teksa deri më tani janë 29 viktima nga tërmeti 7.2 ballë i shkallës...

Me dronë e radar/ Policia pezullon 18 leje drejtimi gjatë monitorimit në Bypass-in e Vlorës

Njësia operacionale e Drejtorisë së Policisë Rrugore në bashkëpunim me Policinë Rrugore Vendore në Vlorë, ka monitoruar qarkullimin e automjeteve në Bypass-in e Vlorës. Policia...

Lajme të tjera

Web TV