Horoskopi, 22 tetor 2020

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Dashi

Përpiquni t’u kushtoni vëmendje fjalëve që përdorni. Në frontin e punës, ndryshime të vogla janë në rrugë e sipër që mund të menaxhohen mirë. Por mbase është më mirë të presësh.

Demi

Takime të këndshme në mbrëmje. Nëse ka një person që ju intereson, përpiquni të caktoni një takim. Në frontin e punës, Hëna, Venusi, Jupiteri dhe Saturni janë të favorshëm: projekte të lodhshme, por shumë premtuese.

Binjakët

Nëse keni nevojë të sqaroni diçka, është më mirë të prisni deri në datën 28. Në frontin e punës, strategjitë e reja fituese janë në rrugë e sipër.

Gaforrja

Sot përpiquni të mos u dorëzoheni provokimeve dhe të ruani qetësinë në dashuri. Në frontin e punës, kushtojini vëmendje diskutimeve. Dita nuk sjell asgjë të re.

Luani

Ditë pozitive për ndjenjat. Por nëse po përjetoni dy histori dashurie, një jozyrtare dhe një zyrtare, jini të kujdesshëm. Midis të shtunës dhe të dielës diçka nuk po shkon siç duhet. Në frontin e punës, ruhuni nga provokimet.

Virgjëresha

Hëna, Venusi dhe planetët e tjerë janë në anën tuaj. Takime interesante dhe një ditë pozitive për dashurinë. Sa i përket punës, ju jeni shumë i përqendruar.

Peshorja

Nga e enjtja gjërat do të përmirësohen. Në frontin e punës, ka ende pak qartësi dhe disa njerëz nuk ju thonë fjalë të mira.

Akrepi

Nëse keni pasur ndonjë problem në dashuri, tani është koha për ta zgjidhur atë. Nëse ka pasur një ndarje ose ka probleme parash, është më mirë të përfundoni mosmarrëveshjen deri në nëntor. Në frontin e biznesit, mos gaboni.

Shigjetari

Mundohuni të mbroni dashurinë tuaj: me Venusin ndryshe, jo gjithçka funksionon ashtu si dëshironi. Sa i përket punës, përpiquni të kryeni detyrat tuaja me qetësi dhe nëse ata ju ftojnë të bëni diçka të rëndësishme, mos hezitoni!

Lexo edhe :  Meta vlerëson pas vdekjes me titullin e lartë akademikun Bedri Dedja

Bricjapi

Sot jeni veçanërisht të vendosur në dashuri. Në frontin e punës, jini të kujdesshëm me paratë. Mundohuni të mbani nën kontroll aspektin ekonomik.

Ujori

Dielli është në një aspekt konfliktual: disa shqetësime në dashuri, veçanërisht me ata që kanë lindur nën shenjën e Demit dhe Luanit. Në frontin e punës, deri në dhjetor nëse keni bërë një propozim, një përgjigje do të vijë.

Peshqit

Hëna është e favorshme: një lajm i shkëlqyeshëm për ndjenjat. Sa i përket punës, përpiquni të mos nxitoheni. Mos e hidhni veten kokëfortë në një angazhim që përfshin shumë shpenzime!

Të fundit

Atëherë kur Madridi ishte turpi i Europës

Në fillim të verës ne duartrokitëm menaxhimin e Izraelit, bazuar në “këshillat inteligjente” të një grupi matematikanësh. Në shtator,...

Pandemia e Covid-19/ Maqedonia e Veriut shpall gjendjen e krizës për 30 ditë

Qeveria e Maqedonisë së Veriut vendosi gjatë mbledhjes së sotme të shpallë gjendjen e krizës për 30 ditë. Vendimi pritet të hyjë në fuqi nga...

Greqia merr vendimin ekstrem/ Mbyll pjesërisht kufijtë, ndryshon orari i lëvizjes

Zëvendësministri i Mbrojtjes Civile, Nikos Hardalias njoftoi mbylljen e pjesshme të kufijve tokësorë. Ai theksoi se lëvizjet ndikojnë në masë të madhe në përhapjen e...

Alesia Bami shfaqet e zonja edhe në… kalërim

Alesia Bami, moderatorja e “Procesit Sportiv”, vijon të jetë në qendër të vëmendjes. Përveç studios televizive, bukuroshja shkëlqen edhe jashtë saj. Së fundmi Alesia ka...

Vllaznia, trajneri Brdariç: Tirana, ndeshja e radhës, asgjë më tepër për ne

Besim dhe optimizëm në kampin shkodran për ndeshjen e së shtunës me Tiranën. Kjo gjë është shprehur edhe në deklaratën e trajnerit Tomas Brdariç...

Lajme të tjera

Web TV