Izet Haxhia kërkon të thirret dëshmitar Fatos Klosi

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Izet Haxhia ka kërkuar dy dëshmitarë të rinj që të dëshmojnë në gjyqin që po bëhet ndaj tij. Kësaj radhe, i pandehuri Haxhia ka kërkuar që të dëshmojë Majlinda Popoviç dhe Fatos Klosi.

Gjykata u dha kohe palëve të saktësojnë adresat për dëshmitarët. Vendimi nëse do t’i pranojë ose jo, do të jepet në seancën e radhës, më 2 nëntor.

Për Popoviç, Haxhia ka thënë që numri i Azem Hajdarit ka qenë në emër të saj. Gjykata e ka pyetur çfarë do të sjellë te re zonja Popoviç në proces, ndërsa i pandehuri tha se kjo mund të tregojë se kush e nxori në pritë Hajdarin.

Ndërsa për Fatos Klosin, ai tha se e kërkon si zyrtar të SHISH që ka pasur për detyrë te ruajë Hajdarin.
la.mi/Fjala.al


Të fundit

Rama poston foto nga kisha e “Shna Ndout”, kryqi me drita të bardha ndriçon Laçin

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një foto nga kisha e “Shën Ndout”, ose siç njihet ndryshe kisha e Laçit. “E...

Aksident në Yzberisht, makina përplas 6 vjeçarin, dërgohet me urgjencë në spital

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në zonën e Yzberishtit në Tiranë. Një makinë e drejtuar nga 29 vjeçari M.Gj ka përplasur një fëmijë...

Luigi Soreca surprizohet nga 15 vjeçarja në Përmet, i merr mikrofonin dhe i thotë dy fjalë

Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca, ditën e sotme është surprizuar në vizitën e tij në qytetine  Përmetit. Gjatë fjalës së tij përpara...

Gazetari habitet nga makina që lëviz Agron Shehaj: Erdhi në studio jo me Range apo Mercedes, por zbriti nga një…

Gazetari Sokol Balla është surprizuar këtë pasdite nga makina me të cilën lëviz kandidati për kryetar i PD-së, Agron Shehaj. Në një shënim në rrjete...

“U arratis” në SHBA pas zgjedhjeve, Rudina Hajdari takohet me zyrtarin e lartë

Rudina Hajdari prej disa ditësh ndodhet në Amerikë, ku ka postuar foto në një nga kafet e New Yorkut. Ditën e sotme deputetja ka patur...

Lajme të tjera

Web TV