I pandalshmi Lukaku/ Interi ‘zgjohet’ dhe mposht Genoan

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Interi është rikthyer tek fitorja pas tre ndeshjes duke mposhtur Genoan 0-2 në transfertë.

Zikaltërit e Contes janë zhbllokuar nga periudha negative e javëve të fundit pas barazimeve ndaj Lazio e Monchengladbach në Champions League, e humbjes në derby ndaj Milanit.

Interi dominoi ndeshjen, por në pjesën e parë nuk arriti të zhbllokonte dot rezultatin. Edhe në të dytën zikaltrit kërkuan vazhdimisht golin dhe e gjetën atë me të përhershmin Romelu Lukaku. Sulmuesi belg po kalon një formë fantastike dhe viktima e tij e radhës ishte Mattia Perin i Genoas, që u ndëshkua nga ai në minutën e 64’, pas assistit nga Barrella.

Më pas Danilo Dambrossio siguroi fitoren duke shënuar me kokë në minutën e 79’.

Kjo ishte sfida e parë që Interi nuk pëson gol në sezonin e ri futbollistik.

 

Pa.Va/Fjala.al

Të fundit

Vizitë e papritur/ Rama mbërrin në Bari, pritet nga ministri i Jashtëm Italian dhe kryebashkiaku

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur pasditen e sotme në Bari të Italisë, ku do të zhvillojë një vizitë 2...

“Fundi i një kapitulli”/ Deputeti i PS heq dorë nga politika

Deputeti i Partisë Socialiste Besnik Baraj ka lajmëruar largimin njëherë e mirë nga politika përmes një statusi në rrjete sociale. Statusi i plotë: Fundi i një...

“Më tha jam në lokal, vij për pak”/ I fejuari i fiku telefonin, e reja nga Tirana njofton policinë

Një vajzë e re në Tiranë e humbi aq shumë toruan për njeriun e zemrës, saqë vuri në lëvizje autoritetet për gjetjen e tij....

Ambasadorja Yuri Kim: Shohim përpara për të mbajtur Konferencën e Parë Ndërqeveritare sa më shpejt të jetë e mundur

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka ripostuar në rrjetet sociale deklaratën e Shefit të Politikës së Jashtme të BE-së, Josep Borrell, gjatë takimit që ky...

E rëndë/ Po lëviznin me makinë, vriten me armë dy të rinjtë shqiptarë (EMRAT-FOTO)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në në Bulevardin “Brigada Maqedono-Kosovare” në Shkup. Dy të rinj shqiptarë kanë mbetur të vrarë pas...

Lajme të tjera

Web TV