Qarkullonte me çifte me vete, pranga 22-vjeçarit në Vlorë

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Policia ka parandaluar një ngjarje e mundshme kriminale në Vlorë, ndërsa në pranga ka rënë një 22-vjeçar që lëvizte me armë zjarri me vete.

Burime policore bënë me dije se në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative se në fshatin Kotë të Selenicës, një shtetas po lëvizte me armë zjarri me vete, kanë ushtruar kontrolle në territorin e këtij fshati, ku kanë konstatuar shtetasin R. M., i cili po lëvizte me armë zjarri me vete.

22-vjeçari, sapo ka parë shërbimet e Policisë, ka fshehur armën dhe është larguar me shpejtësi, por është kapur falë reagimit në kohë nga shërbimet e Policisë.

Në përfundim të veprimeve, shërbimet e Policisë kanë arrestuar në flagrancë shtetasin R. M., 22 vjeç, banues në Selenicë, për veprën penale “Armëmbajtja pa leje”.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua arma e zjarrit pushkë.

Strukturat hetimore të DVP Vlorë, nën drejtimin e Prokurorisë, vijojnë punën intensive për zbardhjen e qëllimit që kishte personi që qarkullonte me armë zjarri me vete./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Avokati i Maradonës në sulm: Mjekët erdhën me vonesë, do kërkoj fajtorët

Diego Armando Maradona u nda nga jeta ditën e djeshme për shkak të një arresti kardiak, ndërsa kurohej në...

Greqia zgjat për një javë izolimin ndërkombëtar

Greqia do të zgjasë masën e izolimit mbarëkombëtarë, për një javë, deri më 7 dhjetor, teksa rastet me koronavirusin e ri vazhdojnë të rriten,...

10 viktima dhe 656 të infektuar në 24 orët e fundit nga koronavirusi në Shqipëri

10 pacientë humbën jetën në 24 orët e fundit në Shqipëri nga koronavirusi. Me gjithë përpjekjet e mjekëve, në 24 orët e fundit, kanë...

Turqi, burg përjetë për krerët e grushtit të shtetit

Një gjykatë turke dënoi të enjten me burgime të përjetshme drejtuesit e grushtit të dështuar të shtetit të vitit 2016, duke shpallur fajtorë qindra...

Në mes të pandemisë, marka spanjolle prezanton makinën luksoze

Hispano Suiza, një markë spanjolle automobilësh, prezantoi dje në Madrid modelin e saj të dytë, Carmen Boulogne. Kjo makinë është një version më sportiv,...

Lajme të tjera

Web TV