E infektuar me COVID, humb jetën mësuesja e muzikës në Prrenjas

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një mësuese nga Përrenjasi Irena Bajlozi ka ndërruar jetë ditën e sotme si pasojë e Covid-19. Mësohet se mësuesja muzikës prej disa ditësh nuk kishte shkuar në shkollën ku edhe jepte mësim.

Vdekja e saj, është e para në radhët e arsimtarëve në vend. Nuk dihet nëse mësuesja ishte infektuar në shkollë nga kolegët apo nxënësit, apo jashtë saj.

Mësohet se ajo nuk kishte sëmundje bashkëshoqëruese. Pavarësisht ndihmës së mjekëve, Irena ka ndërruar jetë.

Ditën e djeshme u shënua një numër i lartë viktimash, ku 7 persona humbën betejën me koronavirusin. Ndërsa vijojnë të shënohen shifra të larta të të infektuarve./Bl.Ba/Fjala.al


Të fundit

Burri humbi unazën e martesës, e gjen 5 muaj më vonë të ngecur në trupin e një peshku

Një zhytëse arriti të gjente një unazë martese me vlerë një mijë dollarë në trupin e një peshku, të...

Fiter Bajrami, Ambasadat e SHBA dhe BE: Urojmë që ky vit të sjellë shëndet të mirë dhe gëzim në familjet e të gjithëve!

Ambasada e SHBA në Tiranë uron të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e Fiter Bajramit. Ambasada shkruan në një mesazh në “Facebook” se kjo festë...

Manastirliu uron besimtarët myslimanë: Gëzuar Fitër Bajramin, shëndet dhe mbarësi

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka uruar te gjithë besimtarët myslimanë me rastin e festës së Fitër Bajramit. Përmes një postimi në rrjetin e saj...

Nuk e kapërdinin dot se ishte homoseksual, vëllai dhe kushërinjtë vrasin 20 vjeçarin

Një 20-vjeçar në Iran raportohet se është vrarë mizorisht nga vëllai dhe kushërinjtë e tij, kur këta të fundit, mësuan se ai ishte homoiseksual. Viktima...

Vrasja makabre në Greqi/ Foshnja 11 muajshe mes lotësh e thërriste nënën dhe e gjuante për ta zgjuar

Përshkrimet e oficerëve të policisë greke për atë çka panë në banesën, ku mbeti e vrarë nëna 20 vjeçare, janë tronditëse. Kur oficerët e policisë...

Lajme të tjera

Web TV