Qeveria amerikane pezullon urdhrin për ndalimin e TikTok

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Qeveria amerikane ka njoftuar se nuk do ta ndalojë përdorimin e aplikacionit TikTok me argumentin se një urdhër gjykate është lëshuar në favor të medias sociale.

Administrata Trump ka këmbëngulur në idenë për të ndaluar aplikacionin, pasi sipas saj, ka lidhje me qeverinë kineze përmes kompanisë së saj mëmë ByteDance dhe se të dhënat e përdoruesve mund të merren nga Pekini.

Aplikacioni i videove me një format të shkurtër, i cili ka regjistruar rreth 100 milion përdorues në SHBA, do të vazhdojë të funksionojë sipas një urdhri gjykate të lëshuar me 30 tetor.

Shtëpia e Bardhë është shprehur se aplikacioni TikTok duhet të bëhet një firmë amerikane e kontrolluar nga investitorët amerikanë për të shmangur ndalimin e tij në SHBA./Re.D/Fjala.al

Të fundit

Rihanna shfaqet më seksi se kurrë, pozon “topless” (Foto)

Rihanna është shfaqur tepër joshëse në “Instagram”. Këngëtarja me famë ndërkombëtare, është shfaqur “topless” në koleksionin e saj të...

Baton Haxhiu zbulon planin ‘bombë’ të Albin Kurtit: Synon që të jetë kryeministër i Shqipërisë

Analisti Baton Haxhiu ka nxjerrë zbuluar ‘skenarin e fshehtë’ të Albin Kurtit. Ai thotë se Kurti ka ambicie që një ditë të jetë dhe kryeministër...

Pas Maradonës, ndërron jetë një tjetër legjendë e futbollit argjentinas

Futbolli argjentinas është përsëri në zi. Leopoldo Jacinto Luque, një nga sulmuesit më të mirë të Amerikës së Jugut të viteve 1970 dhe kampion...

Makinat përplasen prej akullit/ Shoferët shfryjnë inatin ndaj njëri-tjetrit me grushte dhe shkelma

jë aksident automobilistik ka ndodhur në lagjen “11 nëntori” në Elbasan. Mësohet se një mjet tip “Fiat” është përplasur me një mjet tip “Benz”. Për...

“U prehtë në paqe shpirti yt brilant”/ Shuhet mjeku i njohur, kolegët dedikime të ndjera (Foto)

Një tjetër humbje e madhe nga bluzat e bardha. Doktori i njohur neurolog Ali Kuqo ka ndërruar jetë për shkaqe natyrale në moshën 84-vjeçare. Ai...

Lajme të tjera

Web TV