Fundi ka qenë më i tmerrshëm”- Anxhela Peristeri rrëfen si e përjetoi COVID

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Anxhela Peristeri ka rrëfyer se e kaloi koronavirusin disa kohë më parë gjatë një udhëtimi në Greqi.

Këngëtarja tregoi se para se të nisej drejt shtetit fqinj kishte rezultuar negative në tampon.

Ajo u shpreh se u izolua në një hotel COVID ku iu desh që të karantinohej për 14 ditë.

Kisha bërë test para se të nisesha në Greqi dhe rezultova negative. Ndoshta siç ma shpjeguan virulenca ndonjëherë është e vogël dhe nuk del në tampon. Duke qenë se isha në Selanik me protokollin e qeverisë greke duhet të karantinohesha 14 ditë në një dhomë në një hotel covid. Izolimi ishte strikt, nuk lejohej që të dilje as në korridor,” tha Anxhela Peristeri, e ftuar në “ABC-ja e Pasdites”.

Këngëtarja tregoi se ditët e fundit ishin të tmerrshme dhe filloi të kishte ankth.

Nga dita e 7-8 fillova të kisha ankth, fundi ka qenë më i tmerrshëm, nuk kalonin orët, minutat. Një ditë para se të dilja isha si e çmendur. I thosha vajzës së recepsion që të paktën të bëja një ecje. Çdo gjë kontrollohej me kamera live. Gjithmonë kam pasur frikën tek prindërit dhe vëllai që të mos i kapte, më shumë tek prindërit se janë edhe moshë e thyer,” tregoi ajo./Re.D/Fjala.al


Të fundit

Covid në Shqipëri/ Shënohet shifra më e ulët e infektimeve që nga prilli i kaluar

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 2020 testime, 94 të shëruar, 6 raste të reja dhe 1 humbje jete në 24...

Balluku inspekton investimin në nënstacionin elektrik të Hoxharës: Eliminon përmbytjet dhe i përgjigjet zhvillimit ekonomik të zonës

Një investim i rëndësishëm prej rreth 1.6 milionë eurosh është kryer në Nënstacionin elektrik të Hoxharës në rrethin e Fierit si dhe për rikonstruksionin...

Boris Johnson drejt altarit, ja kur do të martohet kryeministri britanik

Kryeministri britanik, Boris Johnson thuhet se do të martohet me të fejuarën e tij, Carrie Symods, në korrik të vitit 2022. Nuk dihet se ku...

Protestoi nudo te Sheshi Skëndërbej/ Habit vajza që u zhvesh në mes të sheshit: S’e ka fajin shteti, e kemi ne!

Dje në sheshin “Skënderbej” një vajzë e cila kishte dalë të protestonte kundër dhunës dhe abuzimeve seksuale i habiti të gjithë, pasi protestoi në...

I vetmi që i mbijetoi rrëzimit të teleferikut në Itali, 5-vjeçarin e shpëtoi përqafimi i të atit

Një djalë pesëvjeçar ka pyetur “ku është mami im” pasi prindërit e tij, vëllai më i vogël dhe stërgjyshërit iu vranë nga rrëzimi i...

Lajme të tjera

Web TV