Ndërron jetë nga Covid-19 gazetari i mirënjohur i Radio Shkodrës dhe TVSH-së

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Lajm i hidhur për botën e medias, por jo vetëm, për familjen Plani e gjithë të dashurit.

Sot ka ndërruar jetë nga Covid-19 gazetari i mirënjohur i Radio Shkodrës, TVSH-së dhe Deutsche Welle në shqip, si dhe i mediave te tjera lokale, Lek Plani.

Lajmin e ka bërë me dije Unioni i Gazetarëve Shqiptarë me anë të një shënimi në rrjete sociale. Stafi i Newsbomb i shpreh ngushëllimet familjes Plani.

Njoftimi i UGSH

Siç njofton kolegu dhe kryetari i UGSH qarku Shkoder Gasper Marku, sot ka humbur betejen me COVID-19 gazetari i njohur, miku dhe bashkepunetori i shkelqyer, i mirenjohuri i Radio Shkodrës, TVSH, Deutsche Ëelle në shqip, si dhe i mediave te tjera lokale, Lek Plani.

Për orarin e ceremonisë mortore, do të njoftohet në një moment të dytë.

Ngushëllime familjes “Plani”!

Pushofsh më paqe, kolegu, shoku, miku ynë i mirë, Leka!

Zyra e Shtypit

Unioni i Gazetareve Shqiptare

Të fundit

Mund të sjellë ndryshimin historik/ Ilaçi i ri për trajtimin e tumorit të trurit

Dy persona me kancer të avancuar të trurit i janë përgjigjur mirë një prove të vogël të një kombinimi...

Të gjitha gratë e Princit Philip, 63 herë shkoi drejt divorcit me Mbretëreshën

Mbretëresha Elizabeth II ka shkuar në prag të divorcit nga burri i saj Philip, Duka i Edinburgut, plot 63 herë. Por nëse asaj do...

Ish-partnerja e Meriton Mjekiqit i çjerr maskën moderatorit: Nuk e ka takuar kurrë djalin tonë live, më kërcënon të mbyll gojën!

Moderatori i emisionit më të ndjekur të momentit në Kosovë, “Gjoni Black”, Meriton Mjekiqi, ditë më parë ishte i ftuar në emisionin “NIN”, ku...

Ana Lleshi e thotë troç: U futa në Për’puthen për një tjetër qëllim dhe do ta përdor!

Ana Lleshi është konkurrentja e parë e përjashtuar nga emisioni “Për’puthen”, e cila u kthye shumë shpejt në personazhin më të njohur e të...

Covid-19/ 238 raste të reja, ja sa viktima u shënuan në 24 orë

Situata e COVID19 në 24 orët e fundit është si vijon: Janë kryer 2684 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 238 qytetarë. Rastet pozitive...

Lajme të tjera

Web TV