Nën masa të rrepta sigurie mbërrijnë në Romë 9 mijë dozat e para të vaksinës, kush do jenë fatlumët

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Mbërrijnë në Romë në Institutin Kombëtar sëmundjeve Infektive Spallanzani, 9750 dozat e para të vaksinës Pfizer Biotech.

Furgoni me dozat e para të vsksinës është pritur nga Komisari i jashtëzakonshëm për emergjencën shëndetësore Domenico Arcuri.

Nesër me datë 27 dhjetor ora 8.00 nis në Itali fushata e vaksinimit anti Covid. Të parët që do të vaksionohen do të jenë 5 punonjës të Institutit Spallanzani; dy mjekë, një infermiere, një kërkuese shkencore e një operator sanitar.

Dozat e para të vaksinës anti Covid në Itali do të jenë në dispozicion të punonjësve të sistemit shëndetësorë dhe punonjësve në qëndrat e asistencës për të moshuarit.


Të fundit

Elgit Doda bën deklaratën e fortë: Kush po është i papunë, po merret me këngë

Artisti i njohur, Elgit Doda, është tejet i pëlqyer për të gjitha projektet e tij muzikore. Ai në rrjete sociale...

Tean shokoi mbarë opinionin publik: Jam në muajin e gjashtë…

Pas vëmendjes së madhe në rrjet, sùlmeve e akùzave, Tea aktualisht po shijon pushimet në Dubai. Tea Trifoni, një nga konkurentet më të dashura për...

Një tmerr i vërtetë/ Nxënësja e klasës së parë ngacmohet seksualisht në kryeqytet, reagon drejtori i shkollës

Raportohet për një sulm seksual ndaj një nxënësje të klasës së parë në Prishtinë Sot në media është raportuar për një rast të dhunës seksuale...

Aksident tragjik në qytetin shqiptar, makina përplas për vdekje këmbësorin 73-vjeçar

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Tetovë ku shtetasi me inicialet J.K, 73 vjeç ka mbetur i vdekur pas goditjes së marrë. Siç njoftojnë...

Po filmonte dhunën në Rripin e Gazës, papritur gjen vëllezërit e tij pa shenja jete, video prekëse

Një palestinez me emrin Muhammed al-Mensi, nga fillimi i sulmeve izraelite po filmon gjithçka duke munduar të dokumentojë dhunën në Rripin e Gazës. Gjatë...

Lajme të tjera

Web TV