Zyliha Miloti feston 75 vjetorin e lindjes, Teatri “Migjeni” bën dedikimin e ndjerë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Dita e sotme, 11 janar 2021 shënon ditën e lindjes së aktores së madhe shkodrane Zyliha Miloti.

Me një eksperiencë të gjatë prej 61 vitesh duke ndërtuar qindra role, Zyliha Miloti ka rrëmbyer zemrat dhe duartrokitjet e spektatorëve në mbarë Shqipërinë.

Miloti feston sot 75-vjetorin e lindjes dhe një urim i veçantë nga skena ku u rrit përgjatë gjithë jetës, si ajo e Teatrit “Migjeni” nuk mund të mungonte.

Sot, me 11 janar 2021, e veçanta, shkolla simbol në krijimin e karaktereve, ajo që në moshën 14 vjeçare, për 61 vite ka krijuar me qindra e qindra role, ajo që vazhdon të rrok dashurinë dhe duartrokitjet e spektatorit, ajo që nuk njeh pleqëri, aktorja e shquar e skenës shkodrane dhe shqiptare, Mjeshtria e Madhe, Zyliha Miloti, feston 75 vjetorin e lindjes. Edhe 100 vite plot shëndet e sukses! Nana Zyl, ne të gjithë të duam fort!

Më poshtë do të shihni një album fotografik të disa roleve të mjeshtres ndër vite”, shkruhet në faqen e Teatrit “Migjeni” teksa kanë bashkangjitur edhe një fotogaleri ndër vite të aktores gjatë roleve të saj.

Zyliha Miloti ka realizuar më shumë se 250 premiera shfaqjeje, ndërsa njihet si një nga aktoret e shquara në skenën e humorit shqiptar./Bl.Ba/Fjala.al

https://www.facebook.com/teatrimigjenishkoder/posts/1948417018630539

Të fundit

Ndodh mrekullia/ Foshnja i mbijeton transplantit të mëlçisë dhe Covid-19

Një mrekulli ka ndodhur me Kasen Donerlson , të voglin 1 vjeçar i cili arriti ti mbijetojë sëmundjes të...

Kosovë/ Sërish viktima dhe shumë raste të reja me Covid-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), njoftoi sot se gjatë 24 orëve të fundit 5  persona të infaktuar me COVID-19 kanë vdekur...

‘A ke foto e video të gocave tjera që mund t’ua shkatërrosh jetën?’/ Arjoni: Kam 36 minuta material

Arjon Luli një nga ish-konkurrentët më të komentuar të emisionit “Përputhen”, i cili u përjashtua nga reality show pasi theu një nga rregullat kryesore,...

Inxhinieri turk fejohet me vajzën nga Mamurrasi/ Rama bëhet ‘kumbar’ dhe e këshillon: Llokumin jepja vjehrrës se…

Kryeministri Edi Rama është bërë sot ‘kumbar’ i dashurisë së një çifti që sapo zyrtarizoi lidhjen. Bëhej fjalë për një djalë turk, me profesion inxhinier,...

Fatjoni i dënuar për prostitucion? Zbardhet mesazhi: Jam një vajzë nga Fieri dhe…

Fatjoni është fieraku më i përfolur i momentit në "Përputhen". Që prej fillimit ai dalloi jo vetëm për pamjen por edhe tipin e tij. Ai...

Lajme të tjera

Web TV