Dy shenjat e Horoskopit që mezi e marrin veten pas një ndarjeje

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Dashi

Janë njerëz që e vlerësojnë të qenët të përgjegjshëm në përgjithësi në jetën e tyre. Kur një zhgënjim i godet, e kanë të vështirë ta mbajnë veten. Dhe nëse e bëjnë veten pjesë të situatave impulsive, dëmtohen akoma më shumë.

Në vend që të tërhiqen dhe të përpiqen të reflektojnë mbi arsyet e asaj që ndodhi, të lindurit e Dashit zhyten akoma më thellë në qëndrime të pamatura. Kjo i bën edhe më të përfshirë në gjendjen në të cilën ndodhen dhe kërkojnë kohë për t’ia nisur nga e para.

Gaforrja

Kjo shenjë e vuan refuzimin në të gjitha aspektet e jetës së saj, nuk mund ta stakojë trurin dhe ta lërë mënjanë refuzimin. Kjo mund të ndikojë tek puna, miqësitë, koha e lirë, gjithçka bllokohet në jetën e këtij personi.

Më keq, akoma, Gaforrja mund të shkojë më larg. Pasi marrëdhënia të përfundojë, tenton që në marrëdhëniet e ardhshme të jetë më kontrolluese. Mund të mos ketë dëshirë të provojë gjëra të reja dhe nuk ndalet së përjetuari plagët e së shkuarës. Një reflektim i mirë do të ishte ndryshimi i duhur për ta kapërcyer zhgënjimin.

Të fundit

I morën jetën në derë të shtëpisë/ Flet babai i 10-vjeçares: Ishte me gjyshen për dore, shoferi e përplasi dhe iku!

Detaje tronditëse dalin në dritë nga vdekja e 10-vjeçares dje në Tiranë, e cila u përplas nga një makinë....

Aurela Hoxha shtatzënë/ Rrëfen edhe mbi partnerin: Është shumë xheloz për çdo person që më afrohet

Aurela Hoxha është në pritje të fëmijës së saj të parë. Modelja e njohur, e cila prej vitesh është zhvendosur për të jetuar në...

Si asnjëherë më parë/ Messit nuk i mbahen nervat, godet kundërshtarin dhe e plas përtokë (Video)

Atletiko Bilbao tronditi Barcelonën duke i rrëmbyer të dielën mbrëma trofeun e super Kupës së Spanjës. Një ndeshje dramatike, e cila shkoi në shtesë. Koha...

Deklarata bombë: Vaksina anti-covid mund t’i kthejë njerëzit në homoseksualë

Jemi në një periudhë kur vaksina kundër covid-19 po kërkohet nga të gjitha vendet e botës. Mirëpo, një rabin ortodoks  ka shokuar me deklaratën e...

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Lulzim Basha zgjedh Mark Markun përfaqësues politik për Lezhën

Ish-deputeti dhe pedagogu i njohur Mark Marku është zgjedhur drejtuesi politik i PD-së për Lezhën. Më herët, Basha ka zgjedhur drejtuesit politikë për disa qarqe....

Lajme të tjera

Web TV