test

Fenomeni mahnitës/ Në liqen formohet pamja e një peme pas stuhisë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një pamje e pabesueshme është shfaqur e një ‘peme të jetës’ që formohet në shtigjet natyrore të një liqeni i ka mrekulluar të gjithë

Fotografi Derry Moroney ishte ‘plotësisht i tronditur’ kur për herë të parë kapi imazhet me dron në Liqenin Cakora, dy orë në jug të Gjirit të Bajronit në Uellsin e Ri Jugor.

Fotot kanë mahnitur njerëzit në të gjithë botën dhe i kanë sjellë famë fotografit dhe qytetit të vogël të Brooms Heads.

Moroney zbuloi fenomenin e bukur natyror kur vendosi të bënte disa fotografi të liqenit Cakora pasi një stuhi e madhe goditi vendin korrikun e kaluar./Fjala.al

Të fundit

Ben Affleck më në fund zbulon pse është gjithmonë i trishtuar nëpër foto

Shumë prej fotove të tij janë bërë meme për shkak të portretit të trishtë që shpesh Ben Affleck shfaq...

Fier/ Paradë mjetesh bujqësore, festë për grurin në Pojan

E bërë tashmë traditë, është festuar në fshatin Pojan të Fierit, “Festa e Grurit”.  Aktiviteti i cili përkon edhe me korrjen e grurit nga...

Mbi 1 orë e gjysmë në rrugë, dhjetëra mjete bllokohen te Shkalla e Tujanit

Nën temperaturat ekstreme të ditës së sotme, dhjetra automjete kanë mbetur bllokuar në rrugën e Arbrit në vendin e quajtur Shkalla e Tujanit. Qytetarët e...

Zgjedhjet në universitete/ Qëndresa Qytetare: U evidentuan raste të fotografimt të votës

Qëndresa Qytetare ka reaguar lidhur zgjedhjet në 12 universitete publike në të gjithë vendin të cilat u zhvilluan për të zgjedhur drejtuesit e rinj. Në...

Kylian Mbappe nuk do të startojë në sfidën ndaj Holandës, francezi vijon rikuperimin

Kylian Mbappé nuk do të startojë sonte, në orën 21:00, në ndeshjen që do të zhvillohet mes Francës dhe Holandës në Kampionatin Evropian. Sulmuesi...

Lajme të tjera

Web TV