Rama sqaron logon e maskës: Nuk lexon PS, janë figura që më intrigojnë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama, ka sqaruar se në maskën anti-Covid që mban në fytyrë, nuk është e stampuar logoja e Partisë Socialiste, por janë lule dhe germa që atë personalisht e intrigojnë.

“Kjo është maska ime, nuk është logo e PS. Janë germa dhe lule të dashura për mua dhe yje që janë po ashtu pjesë e figurave që më intrigojnë. Lexojini si të doni. Dikush i lexon PS dhe dikush ndryshe. Nuk është logoja e Partisë Socialiste”, ka thënë Rama.

Në fakt, ndaj kryeministrit Edi Rama ka pasur akuza nga opozita në KQZ, se përdor maskë me simbole partike, që sipas Kodit Zgjedhor nuk lejohet të përdoret në aktivitete qeveritare katër muaj para zgjedhjeve parlamentare./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Shembet çatia e shkollës, 12 persona dërgohen me urgjencë në spital (Video)

Dymbëdhjetë persona, përfshirë nëntë fëmijë, janë plagosur pasi çatia e një shkolle në Florida u shemb pjesërisht. Incidenti ndodhi në...

Kamioni përplas 65-vjeçarin me biçikletë, mësohet gjendja e tij

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Durrës ku ka mbetur i plagosur një 65-vjeçar. Burime zyrtare nga policia e Durrësit bënë me dije...

Ndryshon rregullorja/ Prekjet me dorë të topit, ja kur do të quhet penallti

Prekja e topit me dorë në zonë gjatë viteve të fundit është interpretuar në mënyra të ndryshme dhe ka pasur shumë pakënaqësi, teksa federatat...

Kush janë dy të rinjtë shqiptarë që u vranë me armë brenda makinës së tyre (Emrat+Foto)

Dy persona të moshës 24 dhe 28-vjeç kanë mbetur të vrarë nga një përleshje e armatosur që ka ndodhur në mëngjesin e sotëm në...

Tea dhe Bearti rikthehen në ‘Përputhen’

E papritur, por e vërtetë! Tea dhe Bearti do të rikthehen në “Përputhen”. Lajmin e ka bërë të ditur vetë autorja e programit, Olsa...

Lajme të tjera

Web TV