Inxhinieri turk fejohet me vajzën nga Mamurrasi/ Rama bëhet ‘kumbar’ dhe e këshillon: Llokumin jepja vjehrrës se…

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama është bërë sot ‘kumbar’ i dashurisë së një çifti që sapo zyrtarizoi lidhjen.

Bëhej fjalë për një djalë turk, me profesion inxhinier, që u fejua me një vajzë nga Mamurrasi, ndërsa i ftuari special ishte kryeministri Edi Rama. Teksa i dhuroi vajzës së re që po fejohej, me profesion arkitekte, një buqetë me lule, Rama pasi u fut në shtëpinë e saj u përshëndet me miqësinë e re turko-shqiptare.

Mes batutave dhe të qeshurave, kryeministri nuk kurseu që t’i jepte çiftit të ri dhe një këshillë, që mos të harronin prindërit e tyre.

PJESË NGA BISEDA

Rama: E meritoni juve buqetën, meqë jeni nusja.
Rama: Mendoja se djali do të martohej me një vajzë turke, por qenka shqiptare.

Babai i djalit: Në prezencë të zotit kryeministër, kërkoj dorën e gocës.

Qeshin të gjithë të pranishmit në ceremoni

Rama: Unë erdha vetëm që ta shoqëroja. Këtë llokumin e parë do t’ja japësh vjehrrës. Se është shenjë e mirë.
Rama-dhëndrit: Çfarë ke studiuar?
Dhëndri: Inxhinieri ndërtimi
Rama-nuses: Po juve?
Nusja: Arkitekturë në Stamboll
Të trashëgoheni, çdo të mirë e mbarësi. Edhe një këshillë kam unë. Mos i harroni kurrë prindërit.

Dhëndri: Shumë faleminderit!

Të fundit

Shkuan për të arrestuar shfrytëzues fëmijësh, vriten dy agjentë të FBI dhe plagosen tre të tjerë

Byroja Federale Hetimeve, FBI, ka konfirmuar se dy agjentë saj u vranë dhe tre të tjerë u plagosën mëngjesin...

Shuma marramendëse që marrin konkurrentët e “Për’puthen” për një “giveaway”

Opinionisti i “Për’puthen Prime”, Meridian Camaj, është një nga personat që gjithmonë ka folur troç në lidhje me këtë reality show. Ai ka folur...

Financial Times: Ballkani hedh sytë nga Rusia dhe Kina për vaksina!

Ndërsa mllefi ka përfshirë Bashkimin Europian për vonesat lidhur me procesin e vaksinimit kundër koronavirusit, Serbia ka ecur shpejt dhe ka arritur shkallën më...

“U ndava nga burri”/ Befason gazetarja Erjona Rusi: Prej 6 muajsh jam në lidhje me Florin (Video)

Erjona Rusi dhe Flori Gjini, dy moderatorët e emisionit Shqipëria LIVE në Top Channel, kanë ‘tronditur’ sot ndjekësit e tyre me një deklaratë ‘bombë’. Përmes...

“Rast i rrallë”/ Balla: Meta që nga dita e parë në presidencë nuk ka reshtur së bëri fushatë 

Për numrin 2 të PS-së, Taulant Balla, presidenti Ilir Meta nuk ka reshtur që nga dita e parë që kur ka hyrë në presidencë...

Lajme të tjera

Web TV