Ambsadorja e SHBA-së dhe Soreca takim me anëtaret e rinj të Gjykatës Kushtetuse

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kimdhe ambasadori i BE-së Luigi Soreca kanë zhvilluar sot një takim me anëtaret e rinj të Gjykatës Kushtetuse.

Ky takim vjen vetëm pak javë pasi Gjykata Kushtetuese u bë funksionale, me anëtarët e rinj Altin Binaj, Përparim Kalo dhe Sonila Bejtja.

GJK ka 7 anëtarë pasi më parë pjesë e institucionit ishin edhe Vitore Tusha që është kryetare në detyrë.

Të fundit

Megaoperacioni në Itali, Shqipëri dhe Gjermani, Policia e Shtetit: Pesë persona u arrestuan në Vlorë

Policia e Shtetit, pjesëmarrëse në një tjetër operacion ndërkombëtar antidrogë të koduar "TIBUS". Operacioni i zhvilluar në të njëjtën kohë...

Qytetarja në Kamëz ironizon Kryemadhin: A na keni sjellë ndonjë tufë me lekë?

Kur mbetet më pak se një muaj nga zgjedhjet e 25 prillit, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, ka dalë ditën e sotme në terren,...

Dalin detaje të reja nga vrasja e Klodian Rashës: Viktima nuk ka përdorur as armë as substanca narkotike

Dalin detaje nga dosja hetimore për vrasjen e Klodian Rashës. Në dosje bëhet e ditur se ka rezultuar se në duart e Klodian Rashës nuk...

Laçi / Duro: Nuk e mbyllëm ndeshjen dhe e pësuam, nuk kritikoj askënd

Përkundër të gjitha pritshmërive, teksa pritej që, me një fitorë të kapte kreun e renditjes, trajneri Shpëtim Duro, natyrshëm që, pas kësaj këtij barazimi...

Volejboll Meshkuj/ Erzeni & Partizani e mbyllin fazën e parë me pikë të plota

Është mbyllur edhe faza e parë e Kampionatit Kombëtar të Volejbollit për Meshkuj, aty ku, në Grupin A, janë luajtur takimet e javës së...

Lajme të tjera

Web TV