Një vit pa legjendën Kobe Bryant, bashkëshortja e basketbollistit prek me fjalët e saj

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

 

Ishte 26 janar i 2020-ës kur Kobe Bryant, e bija Gianna dhe 7 njerëz të tjerë humbën jetën në një përplasje me helikopter në Los Angeles. I njohur edhe si Black Mamba, ai ishte një prej yjeve historikë të Los Angeles Lakers, skuadër me të cilën luajti për 20 vjet, duke fituar edhe pesë tituj kampionë në NBA.

Një vit ka kaluar dhe është e pamundur që Kobe të harrohet nga bota dhe sidomos nga bashkëshortja e tij, Vanessa.

Ajo ka postuar një letër të shoqes së ngushtë të vajzës së saj të ndjerë, Gianna.

“Sot mora këtë letër të ëmbël nga një prej miqve më të mirë të Gianna-s, Aubrey. Të dua Aubz (siç e thërriste gjithmonë Gigi im). Faleminderit shumë që ndan disa nga kujtimet e tua me Gigi tim dhe më lejon t’i ndaj ato këtu në shoqërinë time. Gigi im ishte e jashtëzakonshme dhe unë e vlerësoj vërtet shumë letrën tënde të zhytur në mendime. Ajo të do kaq shumë. Më mungon shumë vajza ime dhe Kob-Kob gjithashtu. ️

Kurrë nuk do ta kuptoj se si kjo tragjedi u ka ndodhur njerëzve më të mirë dhe të mrekullueshëm. Akoma nuk e besoj që është e vërtetë edhe pse ka kaluar 1 vit. Kob, në bëmë gjithçka mirë. Gigi, ti akoma e bën krenare mamin. Ju dua shumë”-shkruan Vanessa.

Të fundit

Gjykata e Hagës cakton seancën ndaj ish-udhëheqësve të UÇK-së

Në faqen zyrtare të Dhomave të Specializuara të Kosovës në Hagë, është bërë e ditur se me 11 shkurt,...

Ema Andrea flet pa “doreza” për marrëdhënien me të bijën

Aktorja e njohur dhe pedagogia Ema Andrea ka folur për marrëdhënien që ka me vajzën e saj Sara. E ftuar në emisionin “Refleksione”, Emës...

“E vrau mjekja”/ Rrëfimi rrënqethës i motrës: Si e kuptuam që vëllait i mungon zemra

Zbardhen detaje të reja nga ngjarja që ka shokuar mbarë opinionin publik, ku i riu Saimir Sula, i cili ndërroi jetë më 9 maj...

“E kapa gruan në shtrat me tjetrin, fajin e kam vetë”, historia e 42-vjeçarit nga Tirana

Një histori e pazakontë është rrëfyer nga një 42-vjeçar nga Tirana në emisionin “Jeta pa filtër” në News24. Përballë psikologes Ervisa Lula, e cila...

Thellohet skandali/ Abuzimi i 89-vjeçares nga nipi ndodhi më 11 janar, i biri e mbajti të fshehtë

Dy ditë pas arrestimit të Saimir Meçanit 36 vjeç, i cili akuzohet se dhunoi fizikisht dhe përdhunoi gjyshen 89-vjeçare, në fshatin Grabian të Divjakës,...

Lajme të tjera

Web TV