Trump thyen heshtjen pas largimit nga Shtëpia e Bardhë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Donald Trump thotë se ‘do të jetë përgjithmonë një kampion për popullin amerikan’, në deklaratën e tij të parë që ka bërë pas largimit nga Shtëpia e Bardhë.

Ish-udhëheqësi amerikan hapi ‘Zyrën e ish-Presidentit’ të hënën, në mënyrë që të vazhdojë axhendën e administratës së tij përmes avokimit, organizimit dhe aktivizmit publik.

Me seli në Florida, ajo do të drejtohet nga ish-ndihmësit e administratës së tij dhe një stafi tjetër.

“Zyra do të jetë përgjegjëse për menaxhimin e korrespondencës së Presidentit Trump, deklaratave publike, paraqitjeve dhe aktiviteteve zyrtare për të përparuar interesat e Shteteve të Bashkuara dhe për të vazhduar me axhendën e administratës Trump përmes avokimit, organizimit dhe aktivizmit publik. Presidenti Trump do të jetë gjithmonë një kampion për popullin amerikan”, thuhet në deklaratë.

Ish-Presidentët financohen për kostot e largimit nga detyra për shtatë muaj, sipas Aktit Presidencial të Tranzicionit – përfshirë një muaj para largimit të tyre. Kjo mund të përfshijë paratë e nevojshme për të ngritur një zyrë të re. Sipas këtij rregulli stafi do të financohet për 30 muaj, megjithëse kompensimi total vjetor bazë për stafin nuk mund të shkojë mbi 150,000 dollarë.

Të fundit

Etna ndriçon qiellin e natës me ‘ujëvarën’ e llavës 1,500-metra të gjatë

Shpërthimi spektakolar i vullkanit Etna arriti kulmin dje teksa ujëvara e llavës së tij zgjatej deri në 1,500 metra...

Befason Trump: Do të kandidoj sërish në 2024

Fushata elektorale 2024 nis këtë të dielë: “Do të jem unë kandidati republikan në zgjedhjet e ardhshme presidenciale”. Kjo është ajo që pritet të thotë...

Nëse iu këput lodhja direkt pasi hani bukë, ja çfarë jeni duke bërë gabim

I ka ndodhur të gjithëve që pasi kanë ngrënë drekë në punë, janë këputur dhe dembelosur, duke e bërë të pamundur të rikthejë energjinë...

Këshillat e zakonshme të pastrimit që mund të rezultojnë katastrofike, ja cilat janë

Mund të keni lexuar dhe dëgjuar mbi këshilla të ndryshme që ju vijnë në ndihmë në përditshmëri. Por ndodh që disa këshilla, të cilat...

Testimi për Covid-19 nëpërmjet telefonit, studiuesit gjejnë mënyrën për ta realizuar

FRANCË– Shpresat për kthimin e jetës në normalitet janë varur tek vaksina kundër COVID-19 por edhe tek testimi dhe identifikimi i rasteve të reja....

Lajme të tjera

Web TV