Alamante situata në Fier/ Infektimet me Covid në rritje, mes tyre edhe një foshnje

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Infektohet një foshnje 8 muajshe në Fier, Covid-19 prek 54 pensionistë në 24 orët e fundit, disa mësues, mjekë dhe policë

76 persona kanë dalë pozitivë me Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit në qytetin e Fierit. Numri më i lartë i të infektuarëve është regjistruar në radhët e pensionistëve.

Sipas ISHP, numrin më të lartë të të infektuarëve gajtë 24 orëve të fundit e zënë pensionistët dhe personat e papunë, me 54 raste të reja, më pas janë mësuesit, mjekët dhe policët. Gjithashtu, bëhet me dije se virusi ka prekur dhe një foshnje 8 muajshe në këtë qytet.

Infeksioni ka prekur dhe 2 efektivë policie ne DVP Fier, 9 pronarë biznesesh private, 6 mësues, 2 studentë, 1 mjek dhe 1 infermier.

Kujtojmë se, dje u regjistrua rekordi më i lartë i rasteve ditore pozitive në vendin tonë. Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë të publikuara dje, janë kryer 3849 testime dhe kanë rezultuar pozitivë 1007 qytetarë. Fatkeqësisht 6 kanë humbur jetën.

 

 

Të fundit

Rama publikon letrën drejtuar Ahmet Zogut: Vetëm ne e mbajtëm premtimin për rrugën e Lumit të Vlorës

Rruga e Lumit të Vlorës, e cila është premtuar prej 100 vitesh, duket se po bëhet realitet. Mbrëmjen e sotme...

Balla takim me banorët në Stravaj: Mandati i ri nevojitet për të transformuar Shqipërinë

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Elbasanit Taulant Balla zhvilloi një takim me banorët e fshatit Stravaj në Prrenjas. Në fjalën e tij...

E reja nga Kamza denoncon dhunën e tmerrshme të bashkëshortit: Më goditi me grushta në kokë derisa më ra të fikët

Ajo refuzoi që t’u bindej urdhërave të tij. Por urdhëri i tij nuk ishte një kërkesë normale, në një familje normale dhe për një...

Mund të sjellë ndryshimin historik/ Ilaçi i ri për trajtimin e tumorit të trurit

Dy persona me kancer të avancuar të trurit i janë përgjigjur mirë një prove të vogël të një kombinimi eksperimental të ilaçeve kimioterapike dhe...

Të gjitha gratë e Princit Philip, 63 herë shkoi drejt divorcit me Mbretëreshën

Mbretëresha Elizabeth II ka shkuar në prag të divorcit nga burri i saj Philip, Duka i Edinburgut, plot 63 herë. Por nëse asaj do...

Lajme të tjera

Web TV