Erdogan me deklaratë të fortë: Jemi shtet me moral, nuk ka LGBT

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Presidenti i Turqisë Rexhep Tajip Erdoğan ka thënë se nuk ekziston diçka e tillë si LGBT, pasi disa studentë u përplasën me policinë gjatë një proteste në një universitet të Stambollit.

Deklarata e Erdoğan erdhi gjatë një fjalimi televiziv për Partinë e tij në pushtet.

Ai shtoi:

 

Ky vend ka moral, dhe do të ecë drejt së ardhmes me këto vlera. Javën e kaluar, aktivistët varën një poster që tregonte Kaabën në Mekë, vendi më i shenjtë i Islamit, i mbështjellë me një flamur të ylberit, jashtë zyrës së një rektori të emëruar nga Erdogan.

Të fundit

Rama nga Kolonja bisedë telefonike me Edona Bilalin: Larg qoftë të kthehemi sërish në mbyllje (Video)

Kryeministri Edi Rama nga Kolonja ka telefonuar kryesuesen e Partisë Socialiste në qarkun e Shkodrës Edona Bilalin, të cilën...

Balla: Partia Socialiste e shndërroi Gramshin në destinacion turistik. PD dhe LSI duan të pengojnë Reformën në Drejtësi

Drejtuesi Politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Elbasanit, Taulant Balla në një takim me banorët e Gramshit iu ka rikujtuar se Partia Demoktratike...

Çfarë duhet të kenë parasysh qytetarët që hyjnë në Kosovë, publikohet vendimi për masat kufizuese

Qeveria e Kosovës ka publikuar vendimin me masat e reja kundër COVID-19, të cilat do të hyjnë në fuqi ditën e nesërme. Si masë përsëri...

Nisin punimet në autostradën Tiranë-Durrës, ja si do të devijojë trafiku i makinave për dy javët në vazhdim

Nga dita e mërkurë e datës 7 prill dhe për dy javë, të gjitha automjetet që lëvizin në autostradën Tiranë-Durrës, do të duhet të...

Akuzohet si organizator i vrasjes së Behar Sofias/ Gjykata e Apelit lë në burg Skënder Vathin

Gjykata e Apelit në Tiranë ka lënë në qeli Skënder Vathin, i akuzuar si organizator i vrasjes së Behar Sofias. Sipas “BalkanWeb”, ai kërkoi nga...

Lajme të tjera

Web TV