Dosja Tire Alldërvishi/ Policia vë në pranga edhe 4 punonjës të personelit shëndetësor

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Janë kryer ditën e sotme të tjera arrestime në spitalin Covid-2 “Shefqet Ndroqi”, që lidhen me rastin abuziv të sanitares Tire Alldervishi.

Sipas informacioneve për mediat, pritet të arrestohen 4 infermierë të këtij spitali.

Mësohet se identifikimi i infermierëve si të përfshirë në këtë skandal nga organi i akuzës është bërë nga kqyrja e telefonit të sanitares.

Pas hetimeve ka rezultuar se sanitarja Tire Alldervishaj, ka pasur komunikime me infermierët e këtij spitali dhe ka bashkëpunuar me to në këtë skemë abuzive.

Në bashkëpunim me njëri-tjetrin ata i kanë marre shuma monetare familjarëve të pacientëve me koronavirus.

 

Të fundit

Të shtëna me armë zjarri në Elbasan, detajet e para

Të shtëna me armë dyshohet të jenë regjistruar në Elbasan. Mësohet se të shtënat janë dëgjuar në lagjen Brigada...

E trishtë/ Tjetër humbje nga bluzat e bardha, Covid-19 i merr jetën mjekut të njohur

Koronavirusi ka marrë një tjetër jetë nga radhët e “bluzave të bardha” në Shqipëri. Spitali Bashkiak "Dr. Stefan Gjoni " Krujë bën me dije se...

Kampionati Kombëtar zbret në fushën e blertë, luhen 7 takime në Superiore dhe në Të Parën

Luhen dy të parat e javës së 27-të të Superiores dhe 5 takime të Kategorisë së Parë. Kampionati Kombëtar i Futbollit ka luajtur të...

Doni t’i harroni kujtimet e këqija? Këto 4 teknika do t’ju ndihmojnë shumë

Shumica prej nesh kanë mendime në kokë që nuk i largojnë dot nga mendja sado që përpiqen. Si t’ia bëni në këtë rast? Në...

Festivali i çmendur i prillit/ Mijëra skiatorë me të brendshme, rrëshkasin në paradën ruse të rrëpirës

Qindra entuziastë të sportit kanë marrë pjesë edhe sivjet në paradën skiatore në bikini ose të brendshme, të kthyer tashme në festivalin alpin në...

Lajme të tjera

Web TV