Rama mbyll fjalën: Më të mirë se ne nuk ka, asnjë shans për PD!

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama e ka mbyllur fjalën e tij në aktivitetin e çeljes së fushatës duke thënë se së bashku me PS-në ka për ta ndryshuar këtë vend. Rama tha se më të mirë se PS nuk ka.

“Unë nuk jam i rënë nga qielli për shumëkënd unë kam më shumë të meta se çkam për shumë të tjerë më shumë të mira se çkam. Një gjë është e sigurtë unë jam këtu bashkë me ju jo për vete por për emrin tim për trashëgimninë më të rëndësishme që një baba u lë fëmijëve të vetë kujtimin e tij dhe natyrisht për të nderuar të gjithë ata që përpara meje qofshin të një gjaku si familje apo të një gjaku si shqiptarë qofshin të dy brezave më parë apo të disa brezave më parë kanë bërë të njëjtën gjë sepse kanë besuar në të njëjtën gjë dhe sigurisht në këtë botë ku shumëkush mendon se janë të gjithë njësoj janë ata që janë ndryshe nga të tjerët që bëjnë diferencën se po të mos ishin ata kjo botë sdo kishte ndryshuar kurrë.,

Unë jam këtu bashkë me Ps për ta ndryshuar këtë vend për të treguar me se sbën se puna është ajo që vlen dhe se ato që sjell puna janë ato që mbeten. Në vetvete as unë askush këtu nuk jemi zgjedhja më e mirë e imagjinueshme, por në realitetin e jetës së përditshme, të më fanlni për modestinë por më të mirë se ne nuk ka, thjesht nuk ka është kaq e thjeshtë. Dhe të gjithëve duhet tu mjaftojnë ato që kanë parë në shkuarën ato që kanë provuar në të shkuarën që kanë jetuar në të shkuarën.

Lexo edhe :  Komiteti i Ekspertëve merr vendimin e rëndësishëm për maturantët, çfarë do të ndodhë me masat e tjera

Janë shfaqur me një dhëndërr absurd përpara tu thonë jo, deri këtu jo shans tjetër për ju jo shans tjetër kur ndryshon vetëm kursi i këmbimit.Shans tjetër për të njëtën mungesë karakteri. Ne e dimë se nuk jemi të rënë nga qiell. Që kur jemi krijuar kemi pasur të parën PS jo me llafe me vepra. Sdo iu them natën e mirë. Paçi të bardhë natën e parë të këtyre 30 netëve të bardha”, tha Rama.

Të fundit

Peshëngritje, Evagjeli Veli, e bronztë në Evropianin e Moskës, 29-vjeçarja ngjitet në podium

Kuqezinjtë e peshëngritjes nisin konkurrimin, 29-vjeçarja ngjitet në podium në shkëputje. Në kryeqytetin e Rusisë, Moskë, po zhvillohet Kampionati...

Rruga e mbushur me gëzhoja/ “Kumbari” i Shkodrës u ekzekutua pa mëshirë me kallashnikov

Rruga Shkodër-Koplik në fshatin Dobraç i Ri është mbushur me gëzhojat e kallashnikovit që i morën jetën Bardhok Pllanajt mbrëmjen e sotme rreth orës...

Futbolli i sallës, Shqipëria, me shumë mungesa në dy sfidat e radhës të Eliminatoreve

Trajneri i Kombëtares së futbollit të Sallës shpall listën për përballjen me Kroacinë dhe Ukrainën. Në kuadër të përgatitjeve për dy ndeshjet e ardhshme...

Luhen 3 ndeshjet e fundit, mbyllet java e 26-të e Kategorisë Superiore

Me 3 takimet e luajtura të dielën, është mbyllur edhe java e 26-të e Kategorisë Superiore, e cila, sidoqoftë, pas dy ndeshjeve të së...

Johnson tregon ku mund të shkojnë me pushime anglezët me pasaportat-Covid

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, pritet të qartësojë nëse britanikët mund të nisin sezonin e pushimeve në muajin maj. Johnson, do t’i drejtohet...

Lajme të tjera

Web TV