U gjetën të zhveshur dhe njëri pa kokë në mes të Spanjës, të rinjtë ishin të dy nga Fushë-Kruja

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kohë më parë një lajm tronditës erdhi nga vendi i Spanjës ku u raportua për një aksident, ku dy viktimat ishin njëri shqiptar dhe tjetri rumun.

Por në fakt “Gazeta Shqip” raporton se të dy djemtë ishin nga Shqipëria, konkretisht nga qyteti i Fushë-Krujës.

Viktima, identiteti i të cilit tashmë dihet është 24-vjeçari Xhuliano Kora, ndërkohë burime për “Shqip” bëjnë me dije, se viktima tjetër është po ashtu patriot me Korën, 28-vjeçari M.T. Ky i fundit u raportua si rumun, por në fakt është shqiptar i martuar me një rumune.

Ajo që e bën të çuditshme atë që u quajt aksident është fakti që dy shqiptarët u gjetën pa rroba, ndërkohë që njëri prej tyre u gjet edhe pa kokë.

Jo më larg se dje, familjarët e Xhuliano Korës bënë apel për rikthimin e trupit të 24-vjeçarit.

Në një mesazh drejtuar redaksisë së Top Channel, ata thonë se e kanë mësuar nga persona të tjerë, më pas i janë drejtuar Ministrisë së Jashtme, të cilët kanë dhënë vetëm emrin e viktimës dhe asnjë detaj në lidhje me aksidentin. Sipas tyre, ministria u ka thënë se cështja i takon shtetit spanjoll. Familja apelon që ambasada shqiptare në Spanjë të vihet në lëvizje për këtë ngjarje të rëndë.

 


Të fundit

Fitoi kujdestarinë pasi u divorcua/ Burri shet djalin 2-vjeçar për 25 mijë dollarë

Një kinez është arrestuar pasi dyshohet se ka shitur djalin e tij, dy vjeç dhe ka përdorur paratë për...

“U dashurua me një vajzë të re dhe u nda nga bashkëshortja”/ Avokati rrëfen historinë e biznesmenit shqiptar

Në emisionin “Historia ime” në Tv Klan është trajtuar një temë për të cilën ndoshta gjithmonë do të flitet, janë si ato temat universale...

Ish-presidenti Bamir Topi: Basha pas buzëqeshjes së stampuar ka shumë hipokrizi

Ish-presidenti Bamir Topi, një prej figurave kryesore të demokratëve disa vite më parë ka komentuar humbjen e PD në zgjedhjet e 25 prillit. Ndërsa një...

Raketa kineze dështoi/ Copëza të saj po bien në Tokë, ky është shteti i rrezikuar (Video)

Raketa fluturon në mënyrë të pakontrollueshme përmes orbitës dhe do të përplaset në tokë në ditët në vijim. Kina vuri në orbitë pjesën e parë...

Vajza përjeton tmerrin, i riu e ndjek me organin gjenital jashtë deri në shtëpi (Video)

Një vajzë në Greqi ka përjetuar momente tmerri, teksa është ndjekur nga një i ri me organin gjenital jashtë. Vajza ka treguar në rrjetet sociale...

Lajme të tjera

Web TV