Futbolli i sallës, Shqipëria, me shumë mungesa në dy sfidat e radhës të Eliminatoreve

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Trajneri i Kombëtares së futbollit të Sallës shpall listën për përballjen me Kroacinë dhe Ukrainën. Në kuadër të përgatitjeve për dy ndeshjet e ardhshme të Eliminatoreve të Kampionatit Evropian të Futbollit të Sallës, Kombëtarja shqiptare do të nisë të dielën grumbullimin. Kuqezinjtë do të luajnë ndaj Kroacisë më 7 prill 2021, në Sallën Sportive të Lojërave me Dorë “Feti Borova” të Parkut Olimpik të Tiranës, ndërsa 4 ditë më pas më 11 prill do të përballet në fushë të huaj me Ukrainën.

Trajneri i përfaqësueses shqiptare, Erind Resuli ka ftuar 14 lojtarë për këto dy sfida, por bie në sy fakti se këtë herë kuqezinjtë kanë shumë mungesa të kushtëzuara nga “Covid-19”-ta, dëmtimet fizike apo edhe pamundësi për t’u bashkuar me skuadrën për shkak të kufizimeve të vendosura kudo nëpër Evropë. Kështu, stafi teknik nuk do të ketë shërbimet e lojtarëve Besnik Rexhepajt, Rej Karaja, Almir Hasaj, Julio Cesar De Melo, Klodian Rrapi, Agon Ramadani dhe Enrico Bicaj.

Ndërkohë, kapiteni Roald Halimaj mund të mungojë në ndeshjen e dytë ndaj Ukrainës. Shqipëria ndodhet në Grupin 1 të Eliminatoreve të Evropianit së bashku me Kroacinë, Ukrainën dhe Danimarkën. Deri tani kuqezinjtë kanë 3 pikë, po aq sa edhe Danimarka, dhe Ukraina, ndërkohë që grupin e kryeson Kroacia me 12 pikë pas 4 ndeshjesh. Edhe pse Kombëtarja do të ketë shumë mungesa, kuqezinjtë do të përpiqen të bëjnë maksimumin ndaj sy prej skuadrave më të forta në Evropë për momentin, e cila ka fituar në Tiranë me shifrat 10-3 në ndeshjen e parë.


Të fundit


“Që kur isha 12 vjeçe”/ E rëndë, 17-vjeçarja shqiptare denoncon babain për përdhunim

Një histori e rëndë, ku në thelb ka abuzimin seksual brenda një familje, ka tronditur Korinthin. Bëhet fjalë për një 17-vjeçare shqiptare, e cila...

13 vjet pas tragjedisë/ Shpresë për drejtësi në Gërdec, SPAK rihap hetimet

Prokuroria Speciale (SPAK) i kërkoi Gjykatës së Lartë rihapjen e çështjes ndaj ish-Ministrit të Mbrojtjes Fatmir Mediu. Nga shpërthimi i repartit të demontimit të...

Lajme të tjera

Web TV