Nasip Naço nxjerr zbuluar LSI-në: Aty na thoshin se Luli gënjen edhe për orën

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Nasip Naço është larguar nga Lëvizja Socialiste për Integrim për t’u bashkuar në këto zgjedhjet me Partinë Socialiste.

Ai kandidon në qarkun e Beratit dhe ishte prezent në takimet e kryesocialistit Rama në Skrapar dhe në Berat.

Gjatë fjalës së tij, Naço falënderoi Ramën që e pranoi në PS ndërsa deklaroi se në rast se fiton mandat, votat nuk i përkasin atij por Partisë Socialiste.

“Është kënaqësi të jem këtu. Dje në darkë Rama më ka pyetur si po vazhdon takimet në Berat. I thashë nuk ecën me takimet në Berat pa ardhur në Skrapar. Kjo pjesëmarrje tregon që Edi Ramën e duan në Skrapar. E falënderoj Ramën që më ka hapur derën e PS. Dikush nga ju mund të pyesë deri dje ishte me LSI? Po. Unë nuk kam goditur me gur LSI-në, por problemet e mia kanë qenë me lidershipin e LSI-së. Vetë na thoshin që Lul Basha të gënjen edhe për orën. Sot e duan të gjithë ta bëjnë kryeministër. Një parti që vitet e fundit bënte vetëm eksperimente politike të dështuara që i takojnë të kaluarës.

Është shumë e thjeshtë. Nuk pranuan koalicion me PS në vitin 2017. Po foli Luli edhe ne nga mbrapa. Një parti me 20 deputetë që nuk ishte partner por vasale e Partisë Demokratike. Mandatin që do marr nga PS, është i PS, jo i im. Nuk mund të vazhdoja më me eksperimente të dështuara. Një mik më tha që mirë bëre që erdhe se ishit bërë ju të LSI si guri në këpucë. Për dy vite në ministrinë e Drejtësisë më ka mbështetur për reformën. Kur unë kërkoja për ndonjë gjyqtar të ndiqej penalisht ditën tjetër e shikoja me kryetarin e KLGJ. I vetmi premtim është që do jem në krah të Ramës për Skraparin, jo me koncesione.

Ju e keni mbështetur PS dhe meritoni më shumë. Qëllimi im është të bashkohemi bashkë. Sot asnjë nga kandidatët që ka pasur LSI në vitin 2017 nuk është, sepse është një eksperiment politik I dështuar. U kërkoj miqve të mi të LSI t’i bashkohen PS. Ne kemi një borxh në PS”, deklaroi Nasip Naço


Të fundit

Dhimbje pa fund/ Publikohen foto të reja, nëna përcjell të bijën që ja vranë grabitësit

“The Guardian” ka publikuar pamje të tjera nga varrimi i 20-vjeçares Carolina Crouch, e cila u vra gjatë një...

Skena të dhunshme në aeroport, ka persona të plagosur rëndë, arrestohen 17 persona (VIDEO)

Skena të dhunshme shpërthyen në zonën pas ajrit të sigurisë në Aeroportin Luton në Londër ku u plagosën 3 persona dhe u arrestuan 17...

Me gishtin e mesit në sfond, Stresi nuk përmbahet ndaj Serbisë: Vuçiç, ti na u ktheve me armë

Arkimed Lushaj, i njohur me emrin e artit si Stresi është shumë aktiv në rrjetet sociale, ku reagon gjithmonë për çështje që e shqetësojnë. Së...

Hamasi godet me raketa pranë Ambasadës shqiptare në Tel Aviv

Njëra prej dhjetra raketave që Hamas ka lëshuar nga Rripi i Gazës në drejtim të Tel Avivit ka goditur një zonë të banuar pranë...

VIDEO/ Publikohen pamjet e reja 3D, ja si banda greko-shqiptare ekzekutoi mizorisht 20-vjeçaren

Mediat greke kanë publikuar pamje të reja 3D që ilustrojnë vrasjen e 20-vjeçares Carolina në banesën e saj nga banda greko-shqiptare. Emisioni “Dritë në...

Lajme të tjera

Web TV