Dinamo në kërkim te fitores ne Vorë, për rikthimin në Superiore

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Dinamo Tirana pritet të jetë rikthimi i bujshëm ne Kategorinë Superiore.

Ne orën 15:00 ekipi kryeqytetas do të luaje ndaj Vorës dhe neëse triumfon, rikthehet pas shumë vitesh në Superiore.

Dinamo vjen pas 4 fitoresh radhazi, ndërsa Vora pas 4 disfatash, gjë që dukshëm favorizon kryeqytetasit në këtë sfidë.

Një fitore e pestë radhazi e Dinamos sot rikthen në Superiore edhe një nga derbyt më interesantë të futbollit shqiptar, Dinamo-Tirana.

Më poshtë, pamje live në prag të ndeshjes:


Të fundit

Çelet ankandi për parqet eolike/ Rama: Po ngjitemi drejt asaj maje që Shqiptarët meritojnë

Kryeministri Edi Rama, përmes një konference shtypi deklaroi se Shqipëria do të shfrytëzojë për energji elektrike, jo vetëm fuqinë...

Befasia e merkatos/ Godet Interi, rrëmben yllin e Milanit

Hakan Çalhanoglu ka vendosur të qëndrojë në Milano, por jo më tek Milani. Turku është thuajse një lojtar i Inter teksa në vijim pritet...

Nuk kishte lekë të paguante biletën, plas sherri mes fatorinos dhe pasagjerit në urbanin e Kamzës (Video ekskluzive)

Një përplasje fizike ka ndodhur mes fatorinos dhe një qytetari në urbanin e Kamzës. Gjithçka ka nisur për arsye se pasagjeri nuk kishte lekë për...

Shqiptari godet me shuplaka baristen e lokalit dhe kërcënon klientët, ja çfarë thotë policia për të

Një shqiptar në Itali, është kthyer në një shqetësim për klientët dhe punonjësit e një bari ku ishte ulur për të konsumuar alkool. Mediat italiane...

Pas lidhjes me 21-vjeçarin, deputetja shqiptare poston foto duke u puthur me një vajzë

Aktorja e njohur, tashmë deputete e Parlamentit të Kosovës, e Lëvizjes Vetëvendosja, Adriana Matoshi, ka marrë vëmendje të madhe nga mediat rozë për shkak...

Lajme të tjera

Web TV