Momenti i rënies së raketës kineze në Oqeanin Indian (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Mëngjesin e kësaj të diele fatmirësisht mbetjet e raketës kineze që u kthye në një kërcënim për të gjithë një ditë ,më parë kanë rënë në Oqeanin Indian.

Mbetjet e raketës kineze me peshë 21 ton kanë rënë në perëndim të arkipelagut të Maldiveve.

Mbeturinat e raketës së Long March 5B kishin bërë që disa të shikonin me ankth qiellin pasi u lëshua më 29 Prill nga ishulli Hainan i Kinës, por Zyra Kineze e Inxhinierisë Hapësinore të Drejtuar tha se shumica e tyre janë djegur në atmosferë.

Ndërkohë nëpër shumë media qarkullojnë pamjet e momentit të rënies së raketës në perëndim të arkipelagut të Maldiveve.


Të fundit

Asfaltohet rruga në Qukës Shkumbin, Balla: Transformimi i infrastrukturës së brendshme të fshatit ka qenë prioritet

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla i shoqëruar nga Kryetari i Bashkisë së Prrenjasit, Nuri Belba...

Ambasadori i BE: Shqipëria shumë pranë integrimit në BE

Ambasadori i BE-së në Tiranë Luigi Soreca ndodhet në Korçë në kuadër të një turi të nisur që prej ditës së Europës nga ku...

Rama: Yuri Kim i ka dhënë një cilësi të re marrëdhënieve me SHBA

Kreu i qeverisë Edi Rama u shpreh gjatë fjalës së tij në ceremoninë e stërvitjes “Defender 21” në Tiranë, se ambasadorja e SHBA Yuri...

Yuri Kim: Amerika ka një aleat të vërtetë dhe të guximshme si Shqipëria

“Defender Europe 21” pas disa qytetesh këtë herë ka zbarkuar në Tiranë, ku ditën e sotme do të ketë surpriza në tokë dhe ajër...

“Defender Europe 2021” zbarkon në Tiranë, ceremonia bën bashkë Metën, Ramën dhe ambasadoren amerikane

Forcat e NATO-s të cilët ndodhen në Shqipëri në kuadër të stërvitjes së armatosur “Defeder Europe 21”, kanë zbarkuar këtë të diel në Sheshin...

Lajme të tjera

Web TV