U kapën me 365 kg drogë/ Ja kush janë shqiptarët e arrestuar në Itali, pjesë e grupit kriminal (Emrat)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Janë zbardhur emrat e shqiptarëve të cilët u arrestuan në kudër të operacionit “Cororito” në Itali, ku u shkatërruan dy grupe kriminale.

Në pranga ranë 13 persona, e cila ishte e përbërë nga shqiptarë dhe shtetas të tjerë, teksa në total janë sekuestruar 365 kilogramë marijuanë e kokainë.

Julian Hoxhaj dhe Indrit Karafili ishin shqiptarët që drejtonin grupi e parë kriminal. Ata ishin aktivë në importin e sasive të mëdha të lëndëve narkotike në Shqipëri që më pas i shisnin në Siçili.

Pjesë e këtij grupi ishin edhe i Viktor Dalipaj, Petraq Troka.

Shqiptarët e arrestuar:

Viktor Dalipaj , lindur në Shqipëri, 46 vjeç;

Petraq Troka , i njohur si “Pietro”, lindur në Shqipëri, 33 vjeç;

Juljan Hoxhaj , i njohur si “Juli”, lindur në Valona (Shqipëri), 29 vjeç;

Indrit Karafili , i njohur si “Endri”, lindur në Shqipëri, 34 vjeç;

Grupi i dytë kriminal ishe i përbërë nga Sebastiano Lombardo, Salvatore Litteri dhe Gioeli Musumeci, të cilët merrin drogën nga shqiptarët dhe më pas e shisnin në Katania.


Të fundit

Merkel zgjedh xhaketën blu për në Tiranë, ja mesazhi që jep kancelarja përmes ngjyrës

Kancelarja gjermane, Angela Merkel përmes ngjyrave të xhaketës që ajo mban përcjell edhe mesazhe të ndryshme. Gjatë vizitave të...

Policia italiane shkatërron rrjetin e trafikimit të drogës në Evropë

Antimafia Italiane e Reggio Calabrias e trupat e Guardia di Finanza të Katanzaros e Shërbimit Qëndror Investigativ të Guardia di Finanza të Romës, kanë...

Ceremonia në Pallatin e Brigadave/ Rama i drejtoi dorën, Merkel grushtin

Kancelarja gjermane Angela Merkel është pritur nga kryeministri Edi Rama në Pallatin e Brigadave, ku u mbajt edhe ceremonia zyrtare. Në momentin e parë të...

BBC: Dyfishohen ditët me temperatura mbi 50 gradë

Numri i ditëve jashtëzakonisht të nxehta kur temperatura arrin në 50 C është dyfishuar që nga vitet 1980.  BBC, në një analizë ka zbuluar...

Merkel takohet me Ramën, pritet me ceremoni shtetërore te Pallati i Brigadave

Kryeministri Edi Rama ka pritur në Pallatin e Brigadave, Kancelaren gjarmane Angela Merkel. Kancelarja gjermane ndodhet në Tiranë, ku do të takohet me liderët...

Lajme të tjera

Web TV