“Mos u afro se do qëlloj”/ Vrasja e Klodian Rashës, Prokuroria jep pretencën për policin Nevaldo Hajdaraj

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Është dhënë sot pretenca për ish-policin Nevaldo Hajdaraj. Prokuroria e Tiranës ka kërkuar 20 vjet burgim, por me gjykimk të shkurtuar mbeten 13 vite e 4 muaj.

Gjykata ka pranuar kërkesën e avokatit mbrojtës të Nevaldo Hajdarajt për gjykim të shkurtuar. Evektivi Hajdaraj akuzohet për “vrasje me dashje”.

Dëshmia

Nevaldo Hajdaraj ka pretenduar në dëshminë e tij pas ngjarjes se u kërcënua nga Klodian Rasha.

“Duke qenë se ai nuk e ndalte vrapin, unë gjatë ndjekjes vura re që ai shtetas diçka nxori nga brezi dhe po e mbante në dorë dhe duke vrapuar më lëshoi kërcënim… MOS U AFRO SE DO TË QËLLOJ”

“Ai u kthye dhe me dorën me sendin e dyshuar si armë në drejtimin tim. Në atë çast jam rrëzuar përtokë dhe ashtu i shtrirë bëra qitje në drejtim të këmbëve të këtij shtetasi duke pasur frikën se mos më qëllonte. Pastaj jam ngritur në këmbë dhe ai u tremb dhe u nis drejt një kthese dhe në errësirë, eca pak përpara dhe bëra qitjen e dytë pra ende pa u futur shtetasi në kthesë”.

Efektivi ka treguar se kur iu afruan Klodian Rashës së bashku me policin tjetër dëgjoi që ai rënkonte dhe se e kishte pyetur a kishte pyetur nëse kishte marrë ndonjë plumb, “por ai nuk mu përgjigj dhe kështu njoftova ambulancën”. Hajdaraj akuzohet për vrasjen me dashje të 25-vjeçarit gjatë orarit të orës policore, në kuadër të masave anti-covid.


Të fundit

“Mos u afro se do qëlloj”/ Vrasja e Klodian Rashës, Prokuroria jep pretencën për policin Nevaldo Hajdaraj

Është dhënë sot pretenca për ish-policin Nevaldo Hajdaraj. Prokuroria e Tiranës ka kërkuar 20 vjet burgim, por me gjykimk...

Skifterët e Lulzim Bashës

Ermal Mulosmani

Ricky Martin flet për bashkëshortin e tij: E quaj Shakira

Këngëtari i njohur Ricky Martin ka thënë në një intervistë për “people’ se deklarata e tij publike për orientimin e tij seksual e bëri...

Greqia dhe Bullgaria dhurojnë 190 mijë doza vaksine Covid-19, ja sa doza përfiton Shqipëria

  Zëdhënësja e qeverisë greke Aristotelia Peloni bëri me dije në një konferencë për mediat, se sheteti helen do ti japë vendit tonë 20.000 vaksina...

KPK konfirmon në detyrë gjyqtarin e ri të Gjykatës së Tiranës

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmoi sot në detyrë, gjyqtar pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë Gerd Hoxhën. Trupa Gjykuese e përbërë nga Brunilda Bekteshi,...

Lajme të tjera

Web TV