Rama nis ditën me pamje nga bypass i Vlorës dhe bukuritë unike bregdetare

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me pamje nga bypass i Vlorës dhe bukuritë unike të qytetit bregdetar.

Me këngën “Cover me in Sunshine” (më mbulo më rreze dielli), Rama ka publikuar pamje me dron të bypass dhe ka uruar “Mirëmëngjes”.

Punimet për bajspasin e Vlorës janë drejt përfundimit, ai do të hapet më 15 korrik në mënyrë provizore duke i shërbyer sezonit veror për të lehtësuar trafikun e rënduar që krijohet nga Radhima deri tek Kalaja në Vlorë.

Bypass-i i Vlorës ka një gjatësi prej 29 kilometrash, nis në fundin jugor të autostradës Levan-Vlorë dhe përfundon në lindje të Orikumit ku bashkohet me rrugën nacionale Orikum-Sarandë.


Të fundit

Halit Valteri: Sot shqiptarët presin nga ne t’i japim fund karrierës politike të Metës

Deputeti Halit Valteri në seancë ka thënë se sot duhet t'i jepet fund karrierës së Metës. "Ilir Meta është personazhi...

SHBA e shpall “Non grata”, vetingu shkarkon gjyqtarin e Elbasanit

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shpalli sot vendimin e shkarkimit nga detyra të gjyqtarit të Gjykatës së Elbasanit, Tomorr Kullolli. Në seancën e parë dëgjimore...

Gripi i shpendëve/ Ja tre vatrat në Shqipëri

Pavarësisht masave parandaluese të marra, pasi gripi  i shpendëve mbërriti në vendet fqinje, H5N8 ka depërtuar edhe në Shqipëri. Mbrëmjen e së martës, Ministria...

Mediat amerikane: Gruaja e ‘El Chapo’ të deklarohet fajtore për ndihmën për të drejtuar kartelin e drogës

Emma Coronel Aispuro, gruaja e mbretit meksikan të narkotikëve Joaquin “El Chapo” Guzman, pritet të deklarohet fajtore këtë javë për akuzat federale për ndihmën...

I vendos eksploziv biznesit, arrestohet 34-vjeçari

Një sasi lënde eksplozivi është vendosur në një objekt biznesi në Durrës. Policia ka arrestuar autorin që ka vendosur lëndën eksplozive si dhe menaxherin...

Lajme të tjera

Web TV