Kthjellime dhe rritje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit për sot

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Vendi ynë do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të lehta.

Sipas MeteoAlb mbetet mot me alternime kthjellimesh dhe vranësirash të lehta në zonat malore, por kthjellimet mbizotërojnë bregdetin dhe zonat e ulta deri pak pas mesditës, kur vranësira të shpeshta shfaqen përgjatë kufirit lindor por pa mundur të gjenerojnë reshje. Këto kushte atmosferike mbeten deri mëngjesin pas-ardhës.

Temperaturat e ajrit ulen lehtë gjatë mëngjesit por rriten me të paktën 2 gradë në mesditës duke shënuar vlerat minimale dhe maksimale 7°C deri në 30°C.

Era do fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi deri 55 km/h, nga drejtimi Verior-Veriperëndimor ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim 5 ballë.

Gadishulli Iberik, Europa Veriore dhe Lindore do të paraqiten në ndikimin e kushteve të paqëndrueshme atmosferike, me vranësira të dendura dhe shira. Ndërsa Britania e Madhe dhe Europa Jugore dominohen nga kthjellime dhe vranësira të lehta.

 


Të fundit

Kthjellime dhe rritje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit për sot

Vendi ynë do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të lehta. Sipas MeteoAlb mbetet mot me alternime kthjellimesh dhe...

Horoskopi ditor, e martë 15 qershor 2021

Dashi Mos nxitoni për ndonjë vendim të ri financiar, pasi kjo mund të dëmtojë perspektivat tuaja në të ardhmen. Ju mund të merrni një dhuratë...

Mbërrijnë në Rinas 11,700 vaksina Pfizer kundër Covid-19/ Rama: Në total mbi 967 mijë

Kanë mbërritur në aeroportin "Nën Tereza" në Rinas 11,700 vaksina Pfizer. Lajmi u bë i ditur nga kryeministri Edi Rama, i cili shkruan ën...

Rama nxjerr fotot nga Samiti i NATO-s, krah për krah me liderët botërorë

Sot kryeministri Edi Rama ka qenë i pranishëm në Samitin e NATO-s në Bruksel. Kryeministri ka publikuar një foto album nga Samiti i NATO-s në...

Paralajmërimi i Mero Bazes: Zgjedhjet e vërteta në PD do të mbahen në shtator

Lulzim Basha vendosi të mos ikte. Të tjerat janë procedurë e parëndësishme për kulturën e një partie, që nuk ka pasur kurrë garë. Ndaj...

Lajme të tjera

Web TV