Një javë pas shembjes së pallatit në Miami/ Biden: Ende ka shpresë për të mbijetuar

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden tha në një deklaratë se ka ende shpresë se mund të ketë të mbijetuar nën rrënojat e ndërtesës 12 katëshe që u shemb javën e kaluar në Miami.

Teksa foli me familjarët e personave që vdiqën dhe atyre që janë të zhdukur, ai tha se ata po kalojnë “një ferr” dhe se fondet federale për përpjekjet e shpëtimit do të vazhdojnë dhe për një muaj.

Ai tha se ishte thelbësore që të gjendej shkaku i shembjes.

Deri më tani janë nxjerrë 18 trupa të pajetë, por vijojnë ende të jenë të zhdukur 145 të tjerë.

Përpjekjet për shpëtim rifilluan sërish të enjten në mbrëmje pas një ndalimi prej 15 orësh mes shqetësimeve në lidhje me stabilitetin e strukturës së mbetur.

 

Të fundit

FOTOLAJM/ Shkrepet fotoja familjare e samitit për Ukrainën, Rama dhe Zelensky në qendër

Pas përfundimit të punimeve të samitit për Ukrainën në Tiranë, liderët pjesëmarrës janë bashkuar për të shkrepur foton familjare. Kryeministri...

E veja e Navalnyt: Nuk jam e sigurt nëse funerali i Alexey do jetë paqësor!

E veja e Alexey Navalny thotë se nuk është e sigurt nëse funerali i tij do të jetë i qetë ose nëse policia do...

Përmbyset autobusi me nxënës në Itali, plagoset rëndë shoferi

Një autobus me nxënës doli nga rruga në Baragiano në Potenza për të shmangur një përplasje kokë më kokë me një makinë, duke u...

Papa Françesku dërgohet në spital

Papa Françesku u dërguar sot në spitalin Gemelli në Romë pas një auditori të përgjithshëm të mbajtur në Vatikan për një ekzaminim mjekësor sipas...

Princi Harry humbet sfidën e Gjykatës së Lartë për mbrojtjen e sigurisë në MB

Princi Harry ka humbur një sfidë në Gjykatën e Lartë kundër qeverisë për nivelin e mbrojtjes së tij të sigurisë kur ai ndodhet në...

Lajme të tjera

Web TV