Kamionët përplasen me makinën, 4 të plagosur në autostradën ‘Ibrahim Rugova’

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një aksident i rëndë ka ndodhur në autostradën “Ibrahim Rugova” në afërsi të kufirit Kosove-Shqipëri në fshatin Vlashne të Prizrenit në mes dy kamionëve dhe një automjeti.

Katër persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti. Ende nuk dihet identiteti i tyre. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës Baki Kelani, ka thënë se në aksident janë përfshirë dy kamiona transportues dhe një automjet i vogël.

 

“Njësitë policore menjëherë kanë dalë në vendngjarje për t’u marrë me rastin si dhe për të hetuar shkaqet dhe rrethanat të cilat kanë çuar deri tek aksidenti. Si pasojë e aksidentit, nga informacionet e para dyshohet për katër persona të lënduar, ku për shkallën e lëndimeve priten konfirmime zyrtare nga mjekët kompetentë”, ka thënë Kelani.

 

Si pasojë e aksidentit është bllokuar korsia e autostradës e hyrjes për në

Shqipëri ku janë krijuar kolona të gjata mjetesh vetëm disa kilometra afër doganës së Morinit. Kolona është e gjatë për shkak edhe të fluksit të mjeteve dhe shtetaseve kosovare që janë nisur mbasdite për në bregdetin shqiptar.


Të fundit

Kamionët përplasen me makinën, 4 të plagosur në autostradën ‘Ibrahim Rugova’

Një aksident i rëndë ka ndodhur në autostradën “Ibrahim Rugova” në afërsi të kufirit Kosove-Shqipëri në fshatin Vlashne të Prizrenit në...

Mjeku u gjet i pajetë në shezlong, Manastirliu: La një boshllëk të pazëvendësueshëm

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu në një postim në rrjetet sociale ka reaguar pas ndarjes nga jeta të mjekut Kujtim Shabani ditën e sotme...

Media argjentinase propozon ‘’Superkupën Maradona’’

Tashmë që Italia u shpall kampione Europe dhe Argjentina kampione e Amerikës Latine kanë filluar të dalin hipoteza të shumta mbi një përballje të...

Modelja bie për vdekje nga kati i 12-të, familja: Nuk ishte vetëvrasje

Një modele ka gjetur vdekjen në mënyrë misterioze pas rënies nga apartamenti i saj në katin e 12-të, por familja e saj insiston se...

‘Super Mario’ thyen rekord në ankand, ja për sa milionë u shit

Loja ‘Super Mario 64’ e Nitendos është shitur në ankand më një çmim marramendës për 1.5 milionë dollarë. Të gjithë nostalgjikët e ‘Super Mario’...

Lajme të tjera

Web TV