Mbyten në liqen 5 anëtarë të një familjeje/ Ditëlindja e 3-vjeçarit kthehet në mort

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Turqi. Dy fëmijë, motër e vëlla, janë mbytur në liqenin e qytetit Amasya.

Ata ndodheshin në atë vend së bashku me familjen, për të festuar ditëlindjen e djalit 3-vjeçar, i cili gjeti vdekjen në ujërat e liqenit.

Bashkë me ta, janë mbytur edhe tre anëtarë të tjerë të familjes, që u futën në ujë për t’i shpëtuar. Gjyshja e fëmijëve 50 vjeçe, xhaxhai 19 vjeç dhe tezja e tyre 28-vjeçe nuk kanë mundur të dalin të gjallë në breg.

Mediat tregojnë detaje tronditëse nga gjetja e trupave të të miturve. Ata thonë se në çastet që janë gjetur nga polumbarët, vëlla e motër, kanë qenë duke mbajtur shtrënguar duart e njëri-tjetrit.

“Ne i gjetëm fëmijët rreth tre metra larg trupave të gjyshes, xhaxhait dhe tezes së tyre. Ata ishin të kapur për dore, ishin momente të paharrueshme, mjaft të dhimbshme”, tha drejtuesi i ekipit të kërkim-shpëtimit.


Të fundit

Mbyten në liqen 5 anëtarë të një familjeje/ Ditëlindja e 3-vjeçarit kthehet në mort

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Turqi. Dy fëmijë, motër e vëlla, janë mbytur në liqenin e qytetit...

Milena Harito: Basha është kryeadmiruesi i Edi Ramës. Sa të jetë ai, Rama është kryeministër

Si e analizoni mënyrën se si bën opozitë Lulzim Basha? Basha ka probleme shumë serioze. Më kujtohet kur isha ministre që mora një informacion që...

Milena Harito: Rama më ka bërë dy herë të qaj kur isha ministre

-Zonja Harito mund të më thuash momentin më të vështrië dhe më të mirë që ke kaluar me Edi Ramën në ato katër vjet? Më...

Fansat i kthehen Leonora Jakupit për photoshopin: Ku shkoi krahu?

Këngëtarja e dashur dhe e njohur për publikun shqiptar, Leonora Jakupi, është vendosur në “shënjestër” të fansave. Ajo sistematikisht hedh foto në rrjete sociale, ku...

E reja britanike e paguan shtrenjtë “çmendurinë” që bëri për Snapchat-in

Një e re britanike, e ka paguar shtrenjtë “çmendurinë” që bëri për në “snapchat”. Sipas mediave, 27-vjeçarja Cystal Ward, e gjendur nën efektin e drogës,...

Lajme të tjera

Web TV