Itali/ Arrestohet shqiptari me 2 milionë euro kokainë në makinë, në pranga edhe vajza rumune që e shoqëronte

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Policia italiane ka kapur një sasi prej 17 kilogramë kokainë të pastër për një vlerë prej 2 milion euro. Në pranga ka rënë një 44-vjeçar shqiptar dhe një 34 vjeçare rumune që po udhëtonin me një makinë me një targë gjermane.

Mediat italiane shkruajnë se arrestimet u zhvilluan në mbrëmjen e së martës gjatë një kontrolli të territorit të në vendet me fluksin më të madh turistik.Makina, një Volvo, në fakt u ndalua në daljen e autostradës Senigallia duke ndjekur shpejtësinë e lartë me të cilën po ecte.

Policia menjëherë dyshoi menjëherë vazhduan të fillojnë një kërkim m e qenin e tyre, i cili menjëherë identifikoi vendin e fshehjes kokainës në fundin e bagazhit i pajisur me një sistem të sofistikuar elektronike dhe mekanike.

Menjëherë u identifikuan 15 briketat e kokainës, të cilat, pas ekzaminimit të testit të narkos, demonstruan cilësi të lartë. Sipas autoriteteve italiane vlera e kokainës shkon deri në 2 milionë euro.


Të fundit

Ekipi i Kosovës parakalon në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike “Tokio 2020” (Video)

Në orën 13:00 ka filluar zyrtarisht ceremonia hapëse e Lojërave Olimpike “Tokio 2020” dhe tashmë në stadiumin Olimpik ka...

Itali/ Arrestohet shqiptari me 2 milionë euro kokainë në makinë, në pranga edhe vajza rumune që e shoqëronte

Policia italiane ka kapur një sasi prej 17 kilogramë kokainë të pastër për një vlerë prej 2 milion euro. Në pranga ka rënë një...

“Nder të jem në Shqipëri”/ Dua Lipa poston foto pas vizitës në Tiranë: Faleminderit për mikpritjen

Artistja e njohur me famë botërore Dua Lipa ka reaguar pas vizitës që pati ditën e sotme në Tiranë. Me një postim në Instagram ajo...

COVID-19/ Asnjë humbje jete, 31 raste të reja dhe 9 të shëruar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të vaksinohen për t’u mbrojtur nga Covid19, në çdo qendër shëndetësore dhe pikë vaksinimi...

Rritja e rasteve me COVID-19/ Alimehmeti: Shkak varianti Delta dhe grumbullimet, vaksinimi duhet të jetë prioritet

Pavarësisht rritjes së rasteve me COVID-19 në vendin tonë, dhe dyshimeve të forta të pranisë së variantit Delta, ekspertët thonë se situata mbetet e...

Lajme të tjera

Web TV