Lojërat Olimpike/ Shqipëria ende pa medalje, peshëngritësi Calja gabon dy nga tre provat në shkëputje

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Briken Calja e mbylli në vendin e shtatë garën në stilin e shkëputjes në “Tokio 2020”, duke mos arritur rezultatin që pretendonte.

Peshëngritësi kuqezi mundi të ngrinte 151 kg në provën e dytë, pasi dështoi të kishte sukses në të parën, ndërsa në provën e tretë e pati të pamundur ta çonte mbi sup shtangën, me peshë 155 kg.

Në këtë stil, për kategorinë deri 73 kg, spikati kinezi Shi Zhyiong, i cili ishte i saktë në të tria provat, duke ngritur në të fundit 166 kg, duke thyer rekordin olimpik.


Të fundit

Lojërat Olimpike/ Shqipëria ende pa medalje, peshëngritësi Calja gabon dy nga tre provat në shkëputje

Briken Calja e mbylli në vendin e shtatë garën në stilin e shkëputjes në “Tokio 2020”, duke mos arritur...

Rama poston pamjet nga “Rruga e Arbrit”: Po punohet për shtresat asfaltike dhe hapjen e tunelit të Murrizit

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në faqen e tij të “Facebook” pamje nga punimet në “Rrugën e Arbrit”. Në mesazhin e tij, Rama thekson se...

Rama dhe Vuçiç dy ditë në Shkup, Mini-Shengeni ballkanik pa Kosovën

"Ballkani i ri, europian". Kjo është nisma e tre udhëheqësve të shteteve të Ballkanit Perëndimor që synojnë vënien në zbatim të "Mini-Shengenit" dhe të...

Kërkoi lehtësim mase me pretendimin se ishte sëmurë, Apeli i GJKKO lë në burg Fatos Tushen!

Apeli i Gjykatës Kundër Krimit të Organizuar rrëzoi kërkesën duke lënë në fuqi vazhdimin e arrestit ndaj Tushes, ish vartësve të itj dhe dy...

E rëndë në Tiranë/ Ndërron jetë foshnja e porsalindur në maternitet, Prokuroria nis hetimet

Një foshnje e porsalindur ka ndërruar jetë pak minuta pas mesnatës së sotme në Tiranë. Foshnja ishte në maternitet dhe i është përkeqësuar shëndeti. Menjëherë...

Lajme të tjera

Web TV