Goditi me çifte 55-vjeçarin në Vlorë, arrestohet burri

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një 55-vjeçar në Vlorë është plagosur me armë gjahu.

Sipas policisë ngjarja ka ndodhur për motive të dobëta në vendin e quajtur “Lumi i Kripës” në afërsi të fshatit Dëllënjë.

58-vjeçari S.Gj., ka qëlluar me armë gjahu 55-vjeçarin V.H., nga Novosela i cili fatmirësisht është jashtë rrezikut për jetën.

Ndërkohë është sekuestruar arma e gjahut çifte , ndërsa 58-vjeçari autor i ngjarjes është shoqëruar në polici.

Vlorë-Informacion- Plagosi me armë gjahu një 55-vjeçar, shoqërohet autori i dyshuar i ngjarjes.

Sekuestrohet një armë gjahu çifte.

Pas marrjes së njoftimit se në vendin e quajtur “Lumi i Kripës”, në afërsi të fshatit Dëllënjë, është plagosur me armë gjahu shtetasi V. H, menjëherë në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Policisë të cilat bënë të mundur identifikimin e autorit të dyshuar.

Falë reagimit në kohë dhe punës profesionale u bë e mundur shoqërimi i autorit të dyshuar, shtetasit S. Gj., 58 vjeç, banues në Delisuf, i cili gjatë një konflikti të çastit, për motive të dobëta, dyshohet se ka plagosur me armë gjahu çifte, shtetasin V. H., 55 vjeç, banues në Novosel, i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua arma e gjahut çifte (të cilën ky shtetas e posedonte me leje).

Shtetasi S. Gj., u shoqërua në Komisariatin e Policisë Vlorë për kryerjen e veprimeve të mëtejshme procedurale hetimore.

 


Të fundit

Goditi me çifte 55-vjeçarin në Vlorë, arrestohet burri

Një 55-vjeçar në Vlorë është plagosur me armë gjahu. Sipas policisë ngjarja ka ndodhur për motive të dobëta në vendin...

Grenell për vizitë në Shqipëri, publikon foton me Ramën

Lajmi është konfirmuar nga vetë ish-i dërguari i SHBA për dialogun Kosovë-Serbi. Ai ka publikuar një foto në rrjete sociale, ku shihet se është takuar...

Veliaj takim me Komitetin Olimpik të Kosovës: Kalendar i përbashkët trajnimesh e ndihmë reciproke

Shqipëria dhe Kosova do të bashkojnë forcat në disiplina të ndryshime sportive për të arritur rezultate të larta. Përmes një postimi në rrjete sociale,...

Policia zbulon 400 rrënjë kanabis në pyllin e Gramshit, në pranga inspektori i pyjeve

2 raste të kultivimit të kanabisit janë goditur ditën e sotme në  Gramsh. Burime zyrtare bëjnë me dije se Policia ka konstatuar 400 rrënjë...

Nora Istrefi publikon fotot me bikini nga pushimet, “çmenden” fansat

Këngëtarja e dashur për publikun shqiptar, Nora Istrefi, ka nisur pushimet. Ajo ka publikuar foto në rrjete sociale, ku shihet në breg të detit së...

Lajme të tjera

Web TV