Shpërthen bombola e gazit në një banesë në Durrës, plagosen çifti i bashkëshortëve dhe dërgohen me urgjencë në spital

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një 54-vjeçar dhe bashkëshortja e tij janë plagosur mbrëmjen e sotme në Durrës, si pasojë e shpërthimit të bombolës së gazit në banesën e tyre.

Me një njoftim për mediat, Policia bën me dije se ngjarja u regjistrua në lagjen nr.13, rreth orës 20:40, ndërsa nga shpërthimi mbetën të plagosur I. K., 54 vjeç dhe E. K., 52 vjeçe.

Ata janë dërguar në spital, por nuk bëhet me dije gjendja shëndetësore në të cilën ndodhen.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.


Të fundit

Shpërthen bombola e gazit në një banesë në Durrës, plagosen çifti i bashkëshortëve dhe dërgohen me urgjencë në spital

Një 54-vjeçar dhe bashkëshortja e tij janë plagosur mbrëmjen e sotme në Durrës, si pasojë e shpërthimit të bombolës...

Zjarri rrezikoi banesat e tyre në Gjirokastër, banorët: S’rrimë dot në këmbë, do kishim vdekur se na bllokoi tymi

Në Shqipëri, zjarret vazhduan edhe sot për të dhjetën ditë në Vlorë, Gjirokastër, Shkodër, Pukë, Dibër dhe Elbasan. Forca të shumta ushtarake po punojnë...

Rritja e rasteve me COVID-19 në Shqipëri, Manastirliu: Tregues se vaksinimi nuk pret

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu thotë se rritja e rasteve me COVID-19 në Shqipëri tregon se vaksinimi nuk pret. Ajo ripërsërit thirrjen që në këtë...

Automotoparku shqiptar do të materializohet nën kujdesin e Federatës Ndërkombëtare të Automobilizmit, Balla: Hap historik!

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, deklaron se Automotoparku i parë shqiptar, i cili po projektohet për t’u ndërtuar në Elbasan,...

Liban/ Një vit nga shpërthimi vdekjeprurës, protesta të përgjakshme në Bejrut (Video)

Me qindra libanezë janë mbledhur ditën e sotme për të kujtuar shpërthimin katastrofik që ndodhi në Portin e Bejrutit një vit më parë. Ndërsa...

Lajme të tjera

Web TV