E rëndë/ Nëna rrëfen momentin kur gjeti vajzën e saj 13-vjeçare të varur në shtëpi

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një nënë që gjeti vajzën e saj adoleshente të varur pasi u kthye në shtëpi me një McDonald’s për të, thotë se vdekja e saj ishte një “thirrje për ndihmë”.
Alison Jones hyri në shtëpi duke thënë “porosia gati”, disa sekonda para se të gjente 13-vjeçaren Chantelle të vdekur në dhomën e saj në Wrexham, Uells.

“Unë e di se kurrë nuk do të marr përgjigjet që dua, se pse kam humbur gjënë më të çmuar në jetën time“, tha Jones.

“Ajo ishte vetëm një adoleshente që vazhdonte jetën e saj dhe bënte atë që bëjnë të gjithë adoleshentët. Ne kishim një marrëdhënie të ngushtë dhe ajo e dinte që ajo mund të vinte tek unë dhe babai dhe të fliste për çdo gjë”, shtoi ajo.
Chantelle ishte fëmijë i vetëm dhe i pëlqente të shkonte në shkollë, madje ajo donte të bashkohej me ushtrinë, si infermiere.

Në vitin 2019, ajo u referua në një shërbim të shëndetit mendor pas vetë-dëmtimit. Sidoqoftë, kontakti i saj me ekipin zgjati vetëm një javë, dhe ajo nuk e kishte dëmtuar veten që nga ajo kohë.

 


Të fundit

E rëndë/ Nëna rrëfen momentin kur gjeti vajzën e saj 13-vjeçare të varur në shtëpi

Një nënë që gjeti vajzën e saj adoleshente të varur pasi u kthye në shtëpi me një McDonald’s për...

Rama informon për zjarret: E vështirë paraqitet situata në Mirditë, vijon puna e zjarrfikësve

Situata e zjarrit në Dukat është përmirësuar, por puna e forcave operacionale po vijon për mbajtjen nën kontroll të flakëve nga toka.   E vështirë paraqitet...

Vidhnin shtëpitë e të pasurve, arrestohen 2 shqiptarët në Itali

Dy shtetas shqiptare janë arrestuar nga autoritetet italiane nën akuzën e grabitjes në banesa të ndryshme në Milano të Italisë. Sipas mediave vendase, në...

Gjeologët vlerësojnë se ka mijëra tonë diamantë të fshehur nën ndërtesat, ja ku ndodhet qyteti

Qyteti i vogël i Nördlingen, në Bavari mund të jetë një ndër qytetet më të çmuara në tokë pasi mendohet se ka rreth 72...

Konfliktet në martesë, ja si të veproni për të “zbutur gjakrat”

Kur debatoni me partnerin tuaj, një pushim 20-minutësh mund t’ju ndihmojë të qetësoheni dhe pastaj të ktheheni në bisedë me një mendje të freskët,...

Lajme të tjera

Web TV