Rama publikon pamje nga Unaza e Madhe në Astir: Përfundon ndërtimi i nënkalimit dhe i rrugëve paralele

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamje nga punimet në Unazën e Madhe të Tiranës.

Me anë të një postimi në “Facebook”, Rama bën të ditur se në lotin 2 ka përfunduar ndërtimi i nënkalimit në zonën e Astirit dhe ndërtimi i rrugëve paralele.

“? Kantieri i Unazës së Madhe i Tiranës, papushim në punë?

??‍♀️? Drejt përfundimit Galeria numër 5 në unazën perëndimore, në nyjën e Sheshit Shqiponja.

Në lotin 2 ka përfunduar edhe ndërtimi i nënkalimit në zonën e Astirit dhe ndërtimi i rrugëve paralele??‍♀️”, shkruan Rama në Facebook.

Të fundit

Pse ndodhin gënjeshtrat dhe shakatë në 1 Prill?

1 Prilli, i cili bie pas ekuinoksit pranveror, shënoi fillimin e vitit bujqësor: ishte një datë festive e festuar...

Niko Hoxha, “Babai” i Aviacionit Shqiptar

Nga Vladimir Duraj Niko Hoxha është një me Aviacionin tonë, aq sa, kur thua Niko Hoxha, nënkupton Aviacionin dhe, kur thua Aviacioni, nënkupton Niko Hoxhën....

Bukuria e mendimit estetik të Shpendi Topollajt për artin e pikturës

Nga Fatmir Minguli Në gamën e pafund të librave, tematikave apo zhanreve artistike, Shpendi Topollaj, vjen me librin mjaft interesant “Përsiatje rreth pikturës”, të cilin...

Vehap Shita, apologjeti i kulturës shqiptare

Nga: Bujar Meholli Emri i tij haset në dhjetëra shkrime nëpër faqet e gazetave dhe revistave ikonike, të tilla si “Fjala”, “Jeta e Re”, “Rilindja”,...

Zef Serembe, poet i shquar arbëresh me potencial intelektual dhe letraro artistik

Nga Nesip Kaçi Zef Serembe është poet i madh dhe gjenial, ai krijoi poezinë lirike moderne arbëreshe, mbështetur në traditën letrare artistike kombëtare dhe folklorike....

Lajme të tjera

Web TV