E shtuna vjen me diell dhe rritje temperaturash, ky është parashikimi i motit për sot

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm në të gjithë vendin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 12°C në 26°C, në zonat e ulëta nga 19°C në 31°C dhe në zonat bregdetare nga 21°C në 32°C.

Era do të fryjë në drejtim Perëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 2 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot kryesisht të qëndrueshëm. Temperaturat do të pësojnë një rritje lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 12°C në 26°C dhe në zonat e ulëta nga 14°C në 29°C.


Të fundit

E shtuna vjen me diell dhe rritje temperaturash, ky është parashikimi i motit për sot

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm në të gjithë...

Qeveria e re/ Përse Rama vendosi të qeverisë me “të vjetrit” dhe balancat e ruajtuara parti-qeveri

Nga Fernada Cenko Kryeministri Edi Rama nuk habiti me konfigurimin e qeverisë së re në mandatin e tretë, edhe pse më herët ka thënë se...

Horoskopi për ditën e sotme, 4 shtator 2021

Dashi Kujdesuni nga xhelozia në vendin e punës. Shumë situata që shkaktojnë këtë ndjenjë lindin nga pasiguria. Nëse nuk jeni të sigurt në punën, marrëdhënien...

Ja çfarë duhet të shmangni nëse dëshironi të bini në peshë

Humbja e kilogramëve të tepërt nuk ka të bëjë vetëm me vullnetin e hekurt. Ndonjëherë ky mision vështirësohet si pasojë e gabimeve të cilat ne...

Lajme të tjera

Web TV