Barça ‘kafshatë e lehtë’ për Bayernin, Juventusi i Allegrit ‘zgjohet’ në Champions!

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Barcelona pa Lionel Messi-n ishte tepër e dobët për Bajernin e Mynihut, që në Spanjë fitoi pastër me rezultatin 3-0.

Një gol i Myler dhe dy gola të Levandovskit u dhanë gjermanëve tri pikët e para në këtë grup, ku në ndeshjen tjetër mes Dinamos së Kievit dhe Benfikës skuadrat ndanë nga një pikë pas barazimit pa gola.

3 me 0 fitoi edhe Juventusi në transfertë, por ndaj një kundërshtari modest si Malmo suedeze. Golat për bardhezinjtë u shënuan që të gjithë në pjesën e parë me Alex Sandro, Dybala dhe Morata. Kjo ishte fitorja e parë për këtë sezon e Juventusit në të gjitha kompeticionet.

Ndeshja më e balancuar e natës së parë të Champions-it për këtë sezon ishte ajo mes Vilarealit dhe Atalantës. Takimi në Spanjë mes dy skuadrave u mbyll në barazim 2-2.

Të mërkurën luhen ndeshjet e grupeve të tjera, ku bien në dy sfidat Inter-Real dhe Liverpul-Milan.


Të fundit

Barça ‘kafshatë e lehtë’ për Bayernin, Juventusi i Allegrit ‘zgjohet’ në Champions!

Barcelona pa Lionel Messi-n ishte tepër e dobët për Bajernin e Mynihut, që në Spanjë fitoi pastër me rezultatin...

Braçe shpërndan mesazhin e kongresmenes amerikane: Takso të pasurit! Në Amerikë nuk kanë pikën e kompleksit ta thonë…

Ish-zëvendës kryeministri Erion Braçe mbështet taksimin për të pasurit dhe lehtësimin e kësaj barre për klasën e punëtore dhe shtresën e mesme. Këtë Braçe e...

Goditi me top rojen e sigurisë/ Gjesti i Cristiano Ronaldos bëhet viral në rrjetet sociale (Video)

Një tjetër gjest për t’u vlerësuar ai i Cristiano Ronaldos, pavarësisht se ekipi i tij humbi. Në fakt, gjithcka ndodhi para se të fillonte...

“Vaksina s’të mbron 100 %”/ Skënder Brataj shpjegon rastet e vdekjeve të personave me dy doza

Anëtari i Komitetit Teknik Dr. Skënder Brataj e vlerëson shumë kritike situatën e Covid 19 për shkak të dezinformimit të qytetarëve nga rrjete sociale...

Panik në SHBA! Al-Kaeda mund të sulmojë sërish brenda një viti

Drejtori i CIA-s në SHBA, Scott D. Berrier pretendon se Al Kaeda mund të jetë gati për të "kërcënuar" SHBA-në brenda një viti. Përpara marrjes...

Lajme të tjera

Web TV