Berisha: Shpallja ime ‘Non Grata’ nga SHBA pa fakte! Me përjashtimin tim Basha i futi thikë pas shpine PD-së

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Sali Berisha këmbëngul që shpallja e tij ‘Non Grata’ nga SHBA-ja është bërë pa baza, e ndërsa tha se me përjashtimin e tij, Luzlim Bashai futi thikë pas shpine PD-së.

“Akuza për shpalljen Non Grata nuk ka asnjë fakt, dokument, fakt dhe argument. Një njerui që ka bërë gjithçka për luftën kundër korrupsionit, për afrimin e Shqipërinë me SHBA-BE, tani damkoset pasi mafia e Soros dështoi të më dezinjonte Non Grata për konspiracion kundër politikës së SHBA.

Del Hashim Thaci në Prishtinë në fund të korrikut 2018, do bëjmë sakrifica të mëdha, Do bënte operacion territorin e Kosovës. unë u ndodha diku me pushime, i kthehem ia kundërshtoj me argumente se kjo është zhbërja e Kosovës, ajo ishte se ishte me dosjen që ishte atje, atë dosje e kishin në dorë serbët, pasi e kundërshtova disa herë, këta e kishin shitur sikur me këtë projekt janë të gjithë dakord. Rama Vucic, donin të masakronin Kosovën, do e bënin Kosovën sallatë. Unë i kam thënë Hashim Thacin, më tha një nga udhëheqësit në Kosovë. Rama i thotë Thacit bëre gabim që e shpalle pa u marr vesh me mua, kërkon takim, jo s’ka takim.

Pastaj këtë moment e quajtën veprimtari konspirative, dhe u futa në radhën e seksioneve që Pompeu as nuk do e pranonte kurrë, unë hodha Blinken për shpifje ndaj meje, jo për vendimin, por shpifjet mbi të cilat bazohet vendimi. Basha i them kërkoj transparencë, mos u përzie, Filluan zërat në Partinë Republikane, që kemi të bëjmë me hiç.

I bëj të qartë që unë kurrë, nuk pranoj t’i dorëzoj sovranitetin vendit tim, mund t’i tregoj dhe them shumë gjëra, për ndjenjat e mia proamerikane, por ato nuk me lejonin kurrë mua që të shkonte ndërmend që të cedoja pa marrëveshje dhe Kushtetutë, kurrë, do ishte turpi më i madh që do i lija vetes dhe unë do jem në parlament, pa asnjë lloj diskutimi.

Lexo edhe :  Bllokohen ilaçe kontrabandë në Portin e Durrësit, ja me sa mijëra euro u kap “mat” 53-vjeçari

Shumë gjëra i keni dëgjuar, por po shkojmë te fundit, Lulzim Basha në një akt të pashembullt në historinë e një vendi apo shteti, diktatorial apo demorkatik, pa pyet asnjë njeri del dhe komunikon përjashtimin e Sali Berishës duke i futur një thikë pas shpine të gjitha parimeve mbi të cilat është ngritur PD”, tha Berisha.


Të fundit

Berisha: Shpallja ime ‘Non Grata’ nga SHBA pa fakte! Me përjashtimin tim Basha i futi thikë pas shpine PD-së

Sali Berisha këmbëngul që shpallja e tij 'Non Grata' nga SHBA-ja është bërë pa baza, e ndërsa tha se...

“Provat ndaj Berishës janë të dukshme”, Yuri Kim mesazh drejtësisë shqiptare: Autoritetet vendase të lëvizin

Në Shqipëri, ambasadorja amerikane Yuri Kim deklaroi një intervistë për Zërin e Amerikës se kush thotë se është habitur nga vendimi i Departamentit amerikan...

PD bojkotoi foltoren, Rama vjen në Kuvend: Me të keq e me përdorimin e forcës me ne s’keni fituar asnjëherë dhe s’do fitoni! I...

Pasi PD bojkotoi foltoren dhe nuk merrte fjalën pa ardhur kryeministri Edi Rama, ky i fundit ka mbërritur në Kuvend. Në përgjigje të deputetëve të...

Kapet një tjetër fermë kanabisi në Spanjë, arrestohen 12 shqiptarë dhe vendas

Policia spanjolle ka goditur një tjetër bandë kriminale që vepronte në kultivimin e kanabisit në Huesca. Mësohet se në saj të këtij operacioni janë arrestuar...

Samiti i Brdos, Xhacka: Integrimi ekonomik, ndërlidhja dhe tregu i vetëm janë prioritetet tona të përbashkëta

Ministrja e jashtme Olta Xhaçka zhvilloi sot një bisedë on line me me Komisionerin Varhelyi dhe ministrat e jashtëm të vendeve të Ballkanit Perëndimor,...

Lajme të tjera

Web TV