Nis Conference League/ Kampionati më i ri i i UEFA do mbyllet në Air Albania në maj 2022

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Sot ngre siparin kompeticioni më i ri i UEFA, Conference League që do të mbyllë rrugëtimin e gjatë të sezonit të parë në Air Albania Stadium në Tiranë në muajin maj të vitit 2022.

Tottenham që do të luajë në transfertën franceze me Rennes dhe Roma që do të presë CSKA e Sofjes.

Sa i përket skuadrës londineze, sytë janë nga Harry Kane që ka shënuar 40 gola në kompeticionet evropiane por ai këtë mbrëmje mund të vendosë një rekord të ri për Hotspur me 64 ndeshje në aktivitetet e UEFA për klube. Tottenham e ka një trofe evropian, atë të edicionit të parë të Kupës UEFA që sot është Europa League, tani mbetet për të parë nëse skuadra londineze do të jetë në gjendje për të fituar edhe edicionin e parë të Conference League

Në Olimpico, Roma do të presë CSKA e Sofjes me verdhekuqtë që kanë një ekspert në kompeticionet evropiane si Jose Mourinho. Trajneri portugez kërkon që forcojë akoma më shumë legjendën e tij dhe të fitojë 3 trofe evropianë me 3 klube të ndryshme. Pasi ka fituar Ligën e kampioneve me Porton e Interin dhe Europa league me Manchester United, Mourinho do të kërkojë të shtojë në palmaresin e tij edhe trofeun e Conference League.


Të fundit

Nis Conference League/ Kampionati më i ri i i UEFA do mbyllet në Air Albania në maj 2022

Sot ngre siparin kompeticioni më i ri i UEFA, Conference League që do të mbyllë rrugëtimin e gjatë të...

Shpërthen bombola e gazit në Devoll, përfshihet nga flakët banesa e të moshuarit

Një banesë në fshatin Cangonj në Devoll këtë pasdite është përfshirë nga flakët. Shkak është bërë shpërthimi i një bombole gazi. Nga informacionet paraprake mësohet...

Prej 2 ditësh i zhdukur, gjendet i pajetë 39-vjeçari në ‘Kodrat e Selitës’

Një 39-vjeçar është gjetur i pajetë sot në Tiranë. Mësohet se personi është gjetur në vendin e quajtur “Kodrat e Selitës”. Burime zyrtare nga policia...

Arrestohen dy të rinj në Tiranë, u kapën me doza kanabisi

Policia e Tiranës ka vënë në pranga dy të rinj, pasi iu gjet dhe sekuestrua kanabis, ndërsa njërit prej tyre gjatë kontrollit në makinë...

Zbuloni Ushqimet që luftojnë aneminë

Anemia është sëmundja që lidhet me uljen e numrit të rruazave të kuqe të gjakut dhe pakësimin e përqindjes së hemoglobinës. Së fundmi është kthyer...

Lajme të tjera

Web TV