test

Dhëndri i Berishës sulmon Sekretarin e Shtetit Blinken: Vrisni njerëz të pafajshëm dhe gënjeni

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Dhëndri i Sali Berishës, nëpërmjet një statusi në Facebook, ka sulmuar Sekretarin amerikan të Shtetit Antony Blinken. Jamarbër Malltezi ka thënë se Administrata Amerikane nuk e pati problem të nxirrte Presidentin e Amerikës si gënjeshtar kur deklaroi para 17 ditësh se kishin vrarë me dron një terrorist të ISIS, nderkohë që mediat e pavarura vërtetuan në terren se kishin vrarë një punonjës ndihmash dhe 7 fëmijë.

Malltezi shprehet se kur Blinken gënjen kaq paturp për vrasjen e njerëzve të pafajshëm dhe fëmijëve, e mendon kush se do ketë qëndrim tjetër për deklaratat e servirura nga kukullat e Soros.

Statusi i plotë:

Ata “gjithologe” qe nisin argumentin me “Zoti ne qiell dhe Amerika ne toke” jo vetem qe jane gjynah se bien ne idhujtari (i bejne Zotit shok), por edhe tregojne qe jane leshko qe hane cdo gje qe u serviret. Kjo Administrate Amerikane nuk e pati problem te nxirrte Presidentin e Amerikes si genjeshtar kur deklaroi para 17 ditesh se kishin vrare me dron nje terrorist te ISIS, nderkohe qe mediat e pavarura vertetuan ne terren vec 10 dite me pas se kishin vrare nje punonjes ndihmash dhe 7 femije!!! Dhe ndonese kane kaluar 7 dite kur gjithe bota pa kroniken e pamohueshme se ish vrare nje punonjes ndihmash dhe 7 femije, kjo administrate amerikane prape nuk e pranon!!! Tani Blinken thote “I don’t know” kur eshte e qarte dhe e vertetuar! Kur genjen kaq paturp per VRASJE per te njerezve te pafajshem dhe femijeve, e mendon kush se do kete qendrim tjeter per deklarata te servirura nga kukllat e Soros? Nuk eshte vrare njeri, vec kane genjyer, pse duhen prova apo pse u dashka penduar per genjeshtra kur nuk pendohen edhe kur ka pasoje vrasje te njerezve te pafajshem?

Lexo edhe :  Debat për Belerin/ Kapri: Është mbushur Himara me tabela greke

Të fundit

Formacionet zyrtare të sfidës Poloni-Holandë, Lewandowski e nis sfidën nga stoli

Poloni-Holandë çelin raundin e parë të Grupit D në EURO2024, me sfidën që nis në orën 15:00 dhe që...

Ndërtimi i minierës së litiumit, Financial Times: Vuçiç jep dritën jeshile

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, është duke u përgatitur t’i japë Rio Tintos dritën jeshile për ndërtimin e minierës më të madhe të litiumit...

10% më të lartë se mesatarja, ja kush është shteti me refuzimin më të lartë të vizave

Sipas një studimi të Henley & Partners, Afrika përballet me normat më të larta të refuzimit të vizave për zonën Schengen në Evropë, me...

Bajrami: “Dhamë maksimumin tonë, tani duhet të mendojmë për ndeshjen ndaj Kroacisë”

Nedim Bajrami shënoi golin më të shpejtë në historinë e Kampionateve Europiane, pas vetëm 23 sekondash lojë ndaj Italisë, por pavarësisht kësaj, kuqezinjtë dolën...

Samiti i Paqes për Ukrainën, Spiropali takohet në Zvicër me zv.Presidenten e SHBA-ve

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali është takuar me Zv.Presidenten e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Kamala Harris. Takimi është zhvilluar në...

Lajme të tjera

Web TV