Braçe për Berishën: Kufoma që shëtit, eksportoi naftë për makinën e luftës së Millosheviçit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Deputeti i PS-së, Erion Braçe, ka reaguar për takimin e zhvilluar nga ish-kreu i PD-së në Fier, i cili tha se fermerët e Fierit e të Lushnjes po kthehen në argat për fushat e Serbisë. Braçe i cili e quan Berishën ‘kufomë që shëtit’, thekson se fermerët e Myzeqesë e kanë fituar betejën me Serbinë dhe eksportojnë prodhimet atje deri në kilogramin e fundit.

‘Kufoma qe shetit, duhet të kujtoj dallimin; Ai si argat i Serbisë, eksportoi naftë për makinën e luftës së Millosheviçit, bashkërisht fituan përkohësisht luftrat në Bosnje e Kosovë! Fermerët e Myzeqesë eksportojnë atje edhe kilogramin e fundit të perimeve që prodhojnë, kanë fituar betejën e eksporteve bujqësore me Serbinë e këdo në kufijtë lindore e veriore të këtij vendi!’- shkruan Braçe.


Të fundit

Braçe për Berishën: Kufoma që shëtit, eksportoi naftë për makinën e luftës së Millosheviçit

Deputeti i PS-së, Erion Braçe, ka reaguar për takimin e zhvilluar nga ish-kreu i PD-së në Fier, i cili...

Ahmetaj prezantohet si i deleguari politik i PS për qarkun e Vlorës: PS nuk ka konflikte ka debate, konfliktet përjashtojnë ata që i iniciojnë

Zv. kryeministri Arben Ahmetaj ka dhënë mesazhin e tij të parë pasi është prezantuar sot si i deleguari politik i PS për qarkun e...

Dita Botërore e Alzheimerit: Cilat janë kujtimet e para që humbasin me sëmundjen

Shtatori është muaji i Alzheimerit dhe data 21 është vendosur si dita botërore e ndërgjegjësimit ndaj të gjithë grupit të sëmundjeve që shkakton demenca. Alzheimer është...

Përjashtimi nga grupi i PD/ Berisha takon demokratët e qarkut të Fierit

‘Për një Parti Demokratike më të bashkuar’, ish kryeministri Sali Berisha nis takimin me demokratët në qarkun e Fierit. Ky takim vjen pas takimit të...

“Investim i shumëpritur “, Rama poston videon nga kantieri për ndërtimin e Urës Dërmënas në Fier

Një investim të shumëpritur e ka konsideruar Kryeministri Edi Rama ndërtimin e Urës Dërmënas, e cila do t’i përshtatet investimit në rrugën Fier-Seman-Bregdet. Teksa ka...

Lajme të tjera

Web TV