Ngjarja në Lezhë/ Trafikantët ekzekutuan efektivin në krye të detyrës, polici kishte informacione për parcela me kanabis

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një oficer policie është ekzekutuar me armë zjarri në Lezhë nga trafikantët, gjatë kohës që ishte në krye të detyrës gjatë një operacioni në Vain të Lezhës për parcelat e drogës. Nga raportimet paraprake mësohet se një grup efektivësh të anti-drogës në Policinë e Lezhës po kontrollonin gjatë orëve të para të mëngjesit në zonë e Vainit, kur janë sulmuar me breshëri armësh zjarri nga trafikantët. Për pasojë i vdekur ka mbetur oficeri i krimeve Saimir Hoxha, 45 vjeç, trupi i të cilit është gjetur nga kolegët e tij në një kanal të zonës.

45-vjeçari, mendohet se është qëlluar nga një distancë e afërt duke humbur jetën në mënyrë të menjëhershme. Polici i vrarë dyshohet se kishte informacione se brenda lagunës Kune-Vain kishte kultivim të parcelave me kanabis.

Hoxha ishte me origjinë nga Puka dhe prej vitesh ishte punonjës policie në Lezhë dhe Shëngjin. Ai ishte baba i dy fëmijëve, dhe jetonte në Tiranë.

Për ngjarjen janë shoqëruar disa persona.


Të fundit

Duke u njohur me Kullat e Sahatit në Shqipëri

Andi Papastefani, arkitekt Në ka një tipologji ndërtimore sa të çuditëshme aq dhe të veçantë, këto janë kullat e sahatit....

Del në ankand regjistrimi i këngës së papublikuar të John Lennon

Një regjistrim shumë i rrallë i një interviste me John Lennon dhe Yoko Ono, i cili madje përmban një pjesë të shkurtër të pa...

Ngjarja në Lezhë/ Trafikantët ekzekutuan efektivin në krye të detyrës, polici kishte informacione për parcela me kanabis

Një oficer policie është ekzekutuar me armë zjarri në Lezhë nga trafikantët, gjatë kohës që ishte në krye të detyrës gjatë një operacioni në...

Vritet një oficer policie në Lezhë, gjendet i pajetë në kanal (Emri)

Një oficer policie është vrarë më armë zjarri në Lezhë. Nga raportimet paraprake mësohet se polici Saimir Hoxha është qëlluar me armë zjarri dhe...

Plagosi të dashurën, Gjykata e Vlorës jep vendimin për 30-vjeçarin

Gjykata e Vlorës ka dhënë masën “arrest me burg” për 30-vjeçarin Fadil Likaj i cili plagosi me armë zjarri 20-vjeçaren Kostandina Zanaj në Vlorë. Mësohet...

Lajme të tjera

Web TV