Policia nuk ndalet, arrestohet 52-vjeçarja që kultivonte kanabis në Lezhë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Policia e Lezhës ka zhvilluar kontrolle të shtuara në të gjithë qarkun, për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve dhe të armëmbajtjes pa leje.

Gjatë aksionit, policia ka goditur një rast të armëmbajtjes pa leje në Kurbin, duke arrestuar poseduesin, si dhe ka goditur një rast të kultivimit të bimëve narkotike në Lezhë, duke vënë në pranga një shtetase, si dhe duke shpallur në kërkim bashkëshortin dhe djalin e saj.

Gjithashtu, blutë e Lezhës kanë sekuestruar një armë zjarri pistoletë, municion luftarak dhe një automjet.

Njoftimi i policisë:

 

 

Shërbimet e Policisë Kurbin, në vijim të punës për evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë në fushën e armëmbajtjes pa leje, me qëllim rritjen e parametrave të sigurisë, bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë operative, për një shtetas që qarkullonte me armë zjarri në automjet, në vendin e quajtur ” Ura e Milotit”, kanë lokalizuar dhe ndaluar mjetin e dyshuar.

Gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin tip “Peugeot”, me drejtues shtetasin R. Ll., është gjetur një armë zjarri pistoletë, më krehër me fishekë, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale, së bashku me automjetin.

Në përfundim të veprimeve, nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Kurbin u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit R. Ll., 22 vjeç, banues në Mamurras, për veprën penale “Mbajtja pa leje e armëve, armëve shpërthyese dhe municionit”.

-Shërbimet e Komisariatit të Policisë Lezhë, në vijim të punës së pandërprerë për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë së paligjshme të kultivimit të bimëve narkotike, pas informacioneve të marra në rrugë operative se në fshatin Gocaj, Një Administrative Balldre, po kultivoheshin bimë narkotike, kanë bërë arrestimin në flagrancë të shtetases:

Lexo edhe :  Vrasja e efektivit të policisë, SHÇBA do hetojë kolegët që ndodheshin në vendngjarje

A. C., 52 vjeçe, banuese në Gocaj, Lezhë. Gjithashtu, janë shpallur në kërkim shtetasit F. C., 55 vjeç dhe A. C., 22 vjeç, bashkëshorti dhe djali i shtetases A. C. Shtetasja A. C. është kapur në kushtet e flagrancës, duke kultivuar bimë narkotike në tokën në pronësi të tyre, në fshatin Gocaj, Lezhë. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë dhe Kurbin, veprime të mëtejshme.


Të fundit

Policia nuk ndalet, arrestohet 52-vjeçarja që kultivonte kanabis në Lezhë

Policia e Lezhës ka zhvilluar kontrolle të shtuara në të gjithë qarkun, për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në...

Miliarderja Kylie Jenner kritikohet për shitjen e rroba banjave me kualitet ‘të tmerrshëm’

Miliarderja e famshme Kylie Jenner më 17 shtator lançoi linjën e saj të re me rroba banje të quajtur ‘Kylie Swim’. Menjëherë blerjet nisën...

Liga e Kampionëve/ Inter dhe Milan nuk dinë ç’është fitorja, yjet e PSG-së të frikshëm

Ekipet italiane të Intersit dhe Milanin kanë dalë pa fitore në dy takimet e mbajtura në ndeshjet e grupeve të Ligës së Kapionëve. Në...

Britney Spears e “lirë” pas 13 vitesh/ Babai i saj humbet zyrtarisht kujdestarinë ndaj së bijës

Jamie Spears nuk do të jetë më kujdestari ligjor i vajzës së tij, Britney! Ky është vendimi i gjyqtares së Gjykatës së Lartë në...

Pse vrasin adoleshentët: ana e errët e tyre

Ana e errët e adoleshentëve që vrasin periodikisht kthehet në qendër të lajmeve kombëtare dhe ndërkombëtare, duke ngjallur zhurmë dhe shpërqendrim. Njohim nëna që...

Lajme të tjera

Web TV