Shqiptarët trafikonin drogë drejt Italisë, policia arreston 6 persona

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

7 muaj hetimet kanë bërë që polica italiane të shkatërrojë një grup të trafikut të marijuanës nga Shqipëria në drejtim të Italisë. Në pranga kanë rënë 6 persona, të gjithë shqiptarë, mes tyre edhe ‘koka’ e grupit, 42 vjeç. ‘Koka’ e grupit i kap në Aeroportin e Peugias “San Francesco di Assisi” dhe është dërguar pas hekurave.

Hetimet janë zhvilluar gjatë periudhës 2017-2018 nga karabinierët e Perugias, ku çoi në kapjen e 6 personave dhe sekuestrimin e 1400 kg marijuanë.

Arrestimi i tyre ndodhi gjatë operacionit të koduar ‘San Mariano 2017’,  ndërsa trafikantët shqiptarë përmes gomoneve merrni drogën nga Shqipëria dhe e sillni në Itali duke e vendosur në një bazë në Romë dhe më pas e shpërndanin atë të Italinë qendrore.


Të fundit

Shqiptarët trafikonin drogë drejt Italisë, policia arreston 6 persona

7 muaj hetimet kanë bërë që polica italiane të shkatërrojë një grup të trafikut të marijuanës nga Shqipëria në...

Veliaj uron Kancelarin e ri të Austrisë: Tregoi angazhim të palëkundur ndaj perspektivës europiane të Ballkanit

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka përshëndetur zgjedhjen e Kancelarit të ri të Austrisë Alexander Schallenberg. Përmes një mesazhi në “Twitter”, Veliaj...

Beteja me Poloninë, FSHF njofton tifozët: Lejohet vetëm flamuri zyrtar shqiptar

Federata Shqiptare e Futbollit ka lajmëruar tifozët shqiptarë që do të marrin pjesë në ndeshjen e sotme të Kombëtares Shqiptare me Poloninë në stadiumin...

Drejtonte makinën pa patentë,18-vjeçari përplas këmbësoren në Tiranë

Një 54-vjeçare ka mbetur e plagosur mesditën e sotme në Tiranë, si pasojë e një aksidenti. Bëhet me dije se gruaja, e cila po...

Ushtroi dhunë fizike ndaj burrit, arrestohet 60-vjeçarja në Kuçovë

Një 60-vjeçare ka rënë në prangat e Policisë ditën e sotme në Kuçovë, pasi akuzohet se ka dhunuar fizikisht bashkëshortin. Sipas Policisë, gruaja me inicialet...

Lajme të tjera

Web TV